Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Nowa Skoda Octavia – czy tak będzie wyglądać?

Skoda Octavia jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Czwarta generacja popularnego modelu zadebiutuje 11 listopada w Pradze. Tymczasem z niemieckiego konfiguratora wyciekło zdjęcie, które prawdopodobnie obrazuje jej wygląd.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Być może to był zwyczajny błąd, choć niewykluczony jest też kontrolowany przeciek

Octavia

Wizualizacja może być również efektem pracy grafika-hobbysty, bo Skoda nie potwierdziła jej autentyczności. Przynajmniej na tę chwilę.

W każdym razie możemy ją porównać z oficjalnymi szkicami Octavii, które ujrzały światło dzienne kilka dni temu. Oto one:

Octavia

Skoda zrezygnowała z podzielnych lamp, które nie były korzystne dla całej stylistyki auta. Same światła są węższe, a maska otrzymała większą kratkę z chromowanym obramowaniem. Nadwozie z boku charakteryzuje się licznymi wcięciami, a ogólny wygląd jest bardziej kanciasty. Linia dachu opada swobodnie jak w autach typu coupe.

Octavia

Tylna klapa z napisem SKODA i światła nawiązują z kolei do modelu Scali. Grafiki prezentują się atrakcyjnie, ale trzeba się liczyć z tym, że ostateczna wersja produkcyjna będzie bardziej przyziemna.

Wszystko wyjaśni się już za niecałe 3 tygodnie

Skoda Octavia wykorzystuje zaktualizowaną platformę MQB, na której zbudowany jest nowy Golf. Wiadomo także, że Octavia zadebiutuje z nowymi silnikami – m.in. pojawi się mocny diesel. Nowością ma być odmiana hybrydowa typu plug-in – taka wersja dostępna jest w przypadku Skody Superb.

Jedno jest pewne – Octavia od wielu lat cieszy się ogromną popularnością w Europie (i w Polsce) i można śmiało zakładać, że nie inaczej będzie z nowym modelem.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze