Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Hyundai iMAX N Drift BUS z V6– szalony driftowóz dla 8 osób

W zależności od rynku nosi nazwę Grand Starex lub H1. W Australii jest Hyundaiem iMAX. Tamtejszy oddział koreańskiej marki zaprezentował jego hardkorową odmianę, którą można jeździć bokiem.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


To projekt całkowicie szalony i absurdalny w swojej formie

Hyundai iMAX

No bo jak inaczej określić 8-osobowego funkcjonalnego vana, który niczym sportowy Renault Espace F1 najlepiej sprawdza się na torze? I który brzmi, jak rasowa wyścigówka? Setkę robi w niespełna 5 s, a poza tym można nim palić gumę i jeździć w kontrolowanym poślizgu.

Przepis na driftowóz zakładał wymianę silnika

Seryjnego diesla o pojemności 2,5-litrów zastąpiono 6-cylindrową 3,5-litrową podwójnie doładowaną jednostką o mocy 406 KM i 555 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Całość trafia na tylne koła za sprawą 8-stopniowej automatycznej przekładni, którą na potrzeby projektu specjalnie przebudowano.

iMAX

Co tu mamy jeszcze?

Sprawniejsze hamulce ukryte za 19-calowymi felgami, elektroniczny system dopasowujący charakterystykę amortyzatorów do warunków drogowych i poprawiony układ wydechowy. Z zewnątrz sportowy van swoim malowaniem i kilkoma aerodynamicznymi elementami nawiązuje do pojazdów z linii modelowej N Hyundaia.

Zmiany przeszło też wnętrze

Pojawiły się kubełkowe fotele z i30 N. Specjaliści Hyundaia chwalą się również tym, że udało się im uzyskać idealny rozkład masy 50:50 przy pełnym załadunku, czyli z 8 osobami na pokładzie.

Hyundai iMAX

Hyundai iMAX stanowi jednorazowy koncept

Czyli „one-off project”. I raczej do produkcji nie trafi. Impreza World Time Attack Challenge w Sydney zyskała jednak nowego uczestnika, który może w niej mocno namieszać.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze