Twój blog motoryzacyjny

Volvo XC40 Recharge, czyli idą zmiany

Volvo słynie z budowania bezpiecznych pojazdów. Teraz chce być także bardziej przyjazne/neutralne dla środowiska. Pod submarką Recharge debiutuje pierwszy w pełni elektryczny model Volvo.


Linia Recharge zarezerwowana jest dla pojazdów ładowanych z gniazdka

XC40 na prad

Szwedzi przewidują, że do 2025 roku pojazdy elektryczne Volvo stanowić będą 50% całej sprzedaży. Drugie 50% to będą hybrydy. Crossover XC40 Recharge jest pierwszym krokiem w kierunku elektryfikacji gamy modelowej Volvo.

Wizualnie wyróżnia się przednią pełną kratką i oznaczeniem „Recharge” wytłoczonym na słupku C

Volvo XC40 Recharge

Pod maską z przodu wygospodarowano dodatkowy bagażnik, który ma 30 l.

Elektryczne XC40

Auto ma napęd na cztery koła i wykorzystuje zestaw dwóch baterii o pojemności 78 kWh, które zasilają dwa silniki umieszczone na przedniej i tylnej osi. Dostarczają łącznie 408 KM mocy i 660 Nm momentu obrotowego, co przekłada się na przyspieszenie do setki w czasie ok. 4,9 s.

Zasięg na jednym ładowaniu ma wynosić 400 km

XC40

Biorąc pod uwagę fakt, że jest to optymistyczna norma WLTP, bardziej realna wartością będzie zapewne ok. 350 km. Ładowanie akumulatora do poziomu 80% pojemności powinno zajmować 40 minut przy zastosowaniu szybkiej ładowarki (CCS).

Jeśli chodzi o wyposażenie, XC40 Recharge nie wiele się różni od tradycyjnego XC40 z pakietem R-Design

XC40

Nowością na pokładzie jest system multimedialny Volvo z systemem Android Autmotive OS, opracowanym razem z Google. Obejmuje obsługę map, asystenta głosowego, dostęp do sklepu Google Play i licznych aplikacji. Volvo obiecuje szybką aktualizację systemu i integrację z innymi funkcjami auta.

Elektryczne Volvo XC40 z linii Recharge trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze