Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Nowa Toyoty Yaris oficjalnie

Toyota Yaris należy do najpopularniejszych aut segmentu B. W 2000 roku zwyciężyła w plebiscycie Car of the Year. Poznaliśmy jej kolejną już czwartą generację.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Nowa platforma

Toyota Yaris

Yaris czwartej generacji powstała na modułowej platformie TNGA i cechuje się większą sztywnością. Jej nadwozie jest krótsze o 5 mm, a rozstaw osi większy o 50 mm względem poprzednika. Zmieniła się również wysokość auta, które teraz jest niższe o 40 mm. Wszystkie te zabiegi zaowocowały niższym środkiem ciężkości, a także zwiększeniem przestronności we wnętrzu.

Wygląd

Stylistycznie Yaris nawiązuje do większej Corolli. Odznacza się sporych rozmiarów grillem, lampami w technologii LED i charakterystycznymi przetłoczniami nadwozia. Tył jest ostrzej zarysowany od poprzednika, choć zapewne nie każdemu akurat ta wyrazistość formy przypadnie do gustu.

Napęd hybrydowy

Yaris

Yaris zadebiutuje z nowymi jednostkami benzynowymi o pojemności 1,0 l i 1,5 l. Nowością jest napęd hybrydowy połączony z 3-cylindrową jednostką benzynową 1,5 l. Ma zapewniać o 15% więcej mocy od odchodzącego układu napędowego Yaris Hybrid. Oszczędność paliwa ma wzrosnąć o 20%.

Nowa jest także przekładnia e-CVT. Ponadto akumulator litowo-jonowy zastąpił moduł niklowo-wodorkowy. Toyota obiecuje poprawę wydajności z nowego pakietu, a także znaczną redukcję masy (20 kg).

Bogate wyposażenie standardowe

Toyota Yaris

Toyota chwali się, że Yaris będzie najbezpieczniejszym samochodem w swojej klasie. O bezpieczeństwo pasażerów w razie zderzenia bocznego zadbają po raz pierwszy poduszki powietrzne umieszczone centralnie. Poza tym na jego pokładzie znajdziemy w standardzie m.in. tempomat adaptacyjny oraz asystenta utrzymania na pasie ruchu. W opcjach będzie można zakreślić kolorowy wyświetlacz HUD, czy podgrzewaną kierownicę.

Na rynkowy debiut Yarisa będziemy musieli poczekać jeszcze wiele miesięcy – przewidziano go na wrzesień 2020 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze