Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Oto BMW serii 2 Gran Coupe

Po debiucie czterodrzwiowej serii 1 BMW zaprezentowało kompaktową serię 2 Gran Coupe. To konkurent dla Mercedesa CLA.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


BMW serii 2 Gran Coupe z pewnością znajdzie licznych zwolenników

BMW serii 2 GC

Auto łączy w sobie elegancką, dynamiczną stylistykę i konstrukcję z przednim napędem. Wyróżnia się charakterystycznym tyłem z wąskimi lampami, ciekawie wyprofilowanym zderzakiem i bezbramkowymi drzwiami.

BMW serii 2 GC

Samo w sobie nie jest szczególnie duże. Mierzy 4526 mm długości, 1800 mm szerokości i 1420 mm wysokości. Dzięki rozstawowi osi w rozmiarze 2670 mm oferuje jednak całkiem przestronne wnętrze. Bagażnik pomieści 430 litrów.

BMW serii 2 Gran Coupe

W kokpicie godny uwagi jest ekran dotykowy o przekątnej 10,25 cali, lekko pochylony w stronę kierowcy. Tradycyjnie można go obsługiwać za pomocą gestów. W opcji znajdziemy 9,2 calowy wyświetlacz Head-up. Do ciekawostek należy opcjonalny cyfrowy kluczyk, dzięki któremu będzie można otwierać i zamykać auto smartfonem.

W chwili premiery BMW będzie oferowane w 3 wersjach: 218i, 220d i M235i xDrive

Podstawowy wariant wykorzystuje 3-cylindrową jednostkę o mocy 140 KM (220 Nm). 4-cylindrowy silnik wysokoprężny (220d) dostarcza 190 KM (400 Nm). Topowa wersja oferuje 4-cylindrową jednostkę, która generuje 306 KM, napęd na cztery koła, blokadę mechanizmu różnicowego, sportowy układ kierowniczy oraz 8-stopniową przekładnię Steptronic. Przyspieszenie do setki zamyka się w najmocniejszej wersji w 4,7 s.

BMW serii 2 Gran Coupe

Produkcja BMW serii 2 GC rozpocznie się w przyszłym miesiącu, a dostawy do klientów ruszą w marcu przyszłego roku.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze