Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Nowa Toyota Mirai

Toyota zdecydowała się przeprojektować napędzany wodorem model Mirai. I tak z brzydkiego kaczątka wyłonił się dostojny łabędź. 


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Toyota Mirai zadebiutowała w 2015 roku. Była pierwszym produkcyjnym pojazdem elektrycznym zasilanym ogniwami wodorowymi

Auto wykorzystuje wodór do wytwarzania energii elektrycznej, emitując parę wodną zamiast spalin. Poza ekologicznymi korzyściami zaletą Mirai jest szybkie tankowanie, które trwa tylko kilka minut, czyli porównywalnie do tankowania innych paliw. Do tej pory Toyota sprzedała 10 000 egzemplarzy Mirai na świecie.

Druga generacja Toyoty Mirai przeszła prawdziwą rewolucję

Mirai

W nowym modelu można dostrzec inspirowanie się producenta designem Lexusa oraz stylistyką aut coupe. Jedną z największych zmian jest nowa platforma TNGA i napęd na tylne koła w porównaniu z pierwotnym napędem na przód. To rozwiązanie pozwoliło na wydłużenie auta niemal do 5 metrów i nadanie mu dynamicznego wyglądu.

Nowa Mirai

Zwiększono też sztywność nadwozia. Sam napęd na tył według inżynierów Mirai wydaje się być bardziej pożądany, bo wiąże się z emocjami i większym zaangażowaniem za kierownicą.

Wnętrze również zyskało na szykowności

Mirai

Drugie słowo, jakie pojawia mi się w głowie, to elegancja. Ze skórzanymi fotelami i nowoczesnym wzornictwem kokpit Mirai aspiruje do klasy premium.

Toyota dopracowała wodorową technologię

Zasięg Mirai zwiększył się o 30% względem pierwszej generacji limuzyny, co daje ok. 400 mil, czyli niemal 650 kilometrów jazdy bez odwiedzania stacji. Udało się taki rezultat uzyskać dzięki większym zbiornikom wodoru oraz usprawnionemu systemowi ogniw paliwowych.

Mirai

Premiera nowej Mirai oficjalnie nastąpi 23 października podczas Salonu Samochodowego w Tokio. Na rynek – w pierwszej kolejności japoński i amerykański – trafi w 2020 roku. Trochę szkoda, że z punktu widzenia naszego kraju (brak infrastruktury) jej debiut stanowi jedynie zwykłą ciekawostkę.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze