Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Alfa Romeo Tonale trafi do produkcji

Źle się dzieje w państwie włoskim. A konkretnie w siedzibie producenta Alfy Romeo w Turynie. W pierwszym półroczu Alfa sprzedała niecałe 30 000 aut, notując 42% spadek sprzedaży. Odwrócić złą passę ma nowy SUV – Tonale.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Poznaliśmy go w wersji koncepcyjnej na tegorocznych targach w Genewie

I było to prawdziwe odkrycie targów. Wystarczy tylko się mu przyjrzeć:

Koncept Tonale

Teraz wyciekły zdjęcia wersji produkcyjnej, która odbiega nieco od urzekającego swoją stylistyką konceptu. Mimo wszystko nie jest źle. Oto on:

Pojazd ma szersze reflektory z przodu, podobnie jak kratki oddzielające lampy od wzoru scudetto. To chyba największa zmiana i zarazem strata względem konceptu. Kamery zastąpiono tradycyjnymi lusterkami, a tylne światła powiększono, choć nadal są połączone listwą świetlną. Bez zmian pozostały za to owalne końcówki wydechu zintegrowane ze zderzakiem.

Tonale

Tonale będzie bazować na platformie Jeepa Compassa, ale napęd pozostaje wciąż niewiadomą. Przypuszczalnie młodszy i mniejszy brat Stelvio będzie hybrydą typu plug-in.

Kiedy w sprzedaży?

Tonale przyjdzie rywalizować na rynku z BMW X2, Audi Q2, czy Volvo XC40. Na tle wymienionych SUV-ów z pewnością wypada niebanalnie. Czy jednak zdoła podnieść markę z finansowej zapaści? Włosi mają taką nadzieję. Debiut SUV-a nastąpi w przyszłym roku, a w sprzedaży zobaczymy go najprawdopodobniej dopiero w 2021 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze