Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Tak wygląda BMW M8 Gran Coupe. W wariancie Competition ma 625 KM

W czerwcu poznaliśmy czterodrzwiowe BMW 8 Gran Coupe. Teraz producent z Monachium pokazał topową odmianę auta – M8 Gran Coupe. W kolorze purpury – lakier Ametrin Metallic – prezentuje się wybornie.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


M8 Gran Coupe wyróżnia się poszerzonym o 38 mm nadwoziem

M8 Gran Coupe

Czarne nerki skrywają agresywne wloty powietrza. Lusterka zoptymalizowano pod kątem aerodynamiki, a dach wzmocniono włóknem węglowym. Z tyłu rzuca się w oczy spojler na bagażniku oraz 4 końcówki układu wydechowego. Jeśli to wyda się komuś mało, to może zdecydować się na opcjonalny pakiet M Carbon – jak sama nazwa wskazuje – z dużą ilością włókna węglowego.

M8 Gran Coupe

Wnętrze łączy w sobie elegancję i sportową stylizację

Kierowca ma do dyspozycji skórzaną kierownicę i fotele ze znaczkiem M. W standardowym wyposażeniu znajdziemy również wyświetlacz Head-Up, laserowe światła BMW, czy asystenta parkowania.

M8 Gran Coupe

Ciekawostka: producent zaopatrzył auto w nowy przycisk konfiguracji z bezpośrednim dostępem do ustawień silnika, amortyzatorów, układu kierowniczego i hamulcowego.

Pod maską pracuje jednostka V8 twin turbo o pojemności 4,4 l

M8 Gran Coupe

Zapewnia 600 KM i 750 Nm momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest na cztery koła, ale domyślnie większość mocy trafia na tylną oś. Za przeniesienie napędu odpowiada 8-stopniowa automatyczna skrzynia M Steptronic.

Dla poszukujących większej wydajności przewidziano odmianę Competition

BMW M8 Gran Coupe

Oferuje dokładnie 25 KM więcej. W takiej konfiguracji BMW M8 Gran Coupe przyspiesza do setki w 3,2 s (o 0,1 s szybciej niż wersja standardowa). Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, ale po wykupieniu pakietu M Driver wzrasta do 305 km/h.

Na rynku amerykańskim cena M8 Gran Coupe jest już znana

To 130 995 dolarów. Do odmiany Competition trzeba dopłacić 13 000 dolarów. Co ciekawe, wychodzi taniej o 3000 dolarów od dwudrzwiowej wersji M8 Coupe. Jednym zdaniem – zapłacimy mniej za więcej. To się nazywa dobra cena.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze