Twój blog motoryzacyjny

Ford uaktualnił wygląd dwóch minivanów: S-Maxa i Galaxy

Rodzinne minivany przegrywają wyścig z SUV-ami, ale nadal wielu producentów ma je w swojej ofercie. Ford właśnie zaprezentował odświeżonego S-Maxa i Galaxy na rok 2020.

Styliści Forda skupili się na przeprojektowaniu przedniej części minivanów

Galaxy

Grill wyróżnia się szczególnie w topowej wersji Vignale, do której dołączył model Galaxy. W wersjach Trend, Titanium oraz ST-Line zmiany są mniej spektakularne. Wraz z facelitingiem Ford przedstawia nowe opcje wyposażenia wnętrza. Największy wybór będą mieli oczywiście nabywcy najbogatszych wersji – w konfiguratorze znajdą się m.in. podgrzewane, wentylowane fotele z funkcją masażu, konsola centralna obszyta skórą, czy podgrzewana kierownica. Debiutują także nowe wzory felg w rozmiarze 17- i 18-cali.

S-Max będzie nadal dostępny w 5- oraz 7-osobowej konfiguracji

Galaxy

W Galaxy znajdziemy 3 rzędy siedzeń. Przestrzeń wnętrza można będzie aranżować na 32 sposoby, a producent dodatkowo usprawnił funkcję zajmowania miejsca na pokład. Same fotele kierowcy i pasażera siedzącego z przodu cechują się regulacją w 18 płaszczyznach.

Jaki silnik?

Galaxy

Jeśli chodzi o silniki, zarówno Galaxy, jak i S-Max dostępne są z 2-litrową jednostką EcoBlue w trzech wariantach mocy. Wersja podstawowa dysponuje 150 KM. Współpracuje z nią 6-stopniowa manualna skrzynia biegów lub 8-stopniowy automat. Wariant pośredni oferuje 190 KM, 8-biegową automatyczną skrzynię i opcjonalnie napęd AWD. Flagowa jednostka wysokoprężna ma 240 KM i występuje tylko z napędem na przód i automatyczną przekładnią.

Nowe modele Forda S-Max i Galaxy będzie można kupić jeszcze w tym roku.

Przeczytaj: 5 mitów na temat Forda i modelu T

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze