Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Abarth świętuje 70-lecie istnienia marki

Z tej okazji powstała specjalna wersja hot hatcha, która zadebiutowała podczas europejskiego zlotu Abarth Days w Mediolanie.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Jego pełna nazwa to Abarth 695 70° Anniversario

Zmiany stylistyczne względem standardowej wersji auta objęły zestaw szerszych 17-calowych aluminiowych felg, poszerzone nadkola i nowe listwy boczne. Akustyczne wrażenia gwarantuje układ wydechowy Record Monza.

Abarth 695 70° Anniversario

Asem w rękawie producenta jest przede wszystkim regulowane ręcznie w 12 pozycjach tylne skrzydło, które przeszło rygorystyczne testy w tunelu aerodynamicznym. Przy maksymalnym ustawieniu nowy spojler oferuje extra 42 kg docisku przy 200 km/h. Hamowanie z takiej prędkości zapewnia układ Brembo z tarczami w rozmiarze 305 mm z przodu i 240 mm z tyłu.

Wyróżnikiem jubileuszowej wersji jest też kolor nadwozia

To zieleń Monza 1958, która upamiętnia pierwszego Abartha 500. Na dachu pojawiła się szachownica, a maskę przyozdobiono skorpionem, by oddać hołd kierowcom włoskiej marki.

Samochód napędza turbodoładowana 4-cylindrowa jednostka o pojemności 1,4 l

Abarth 695 70° Anniversario

Wytwarza 180 KM i 250 Nm momentu obrotowego. Nie wydaje się to na pierwszy rzut oka dużo, ale mamy do czynienia z niewielkim pojazdem. Przyspieszenie do setki zajmuje zaledwie 6,7 s, a prędkość maksymalna sięga 225 km/h.

Kabina od razu zdradza edycję specjalną

Abarth

Duża w tym zasługa firmy Sabelt, która przygotowała fotele kubełkowe. Poza tym we wnętrzu znajdziemy sportową kierownicę, detale z aluminium i unikalne maty podłogowe. Na wyposażeniu nie zabrakło również automatycznej klimatyzacji, 7-calowego dotykowego ekranu z Apple CarPlay i Android Auto oraz systemu telemetrii.

Na drogi wyjedzie 1949 egzemplarzy tej wyjątkowej edycji

Abarth

To liczba, która odnosi się do roku powstania firmy. Cena startuje od 29 695 funtów, a księga zamówień otwarta zostanie jeszcze w tym miesiącu.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze