Twój blog motoryzacyjny

Toyota C-HR po liftingu – delikatne zmiany z zewnątrz i nowy silnik

Ciesząca się dużą popularnością w naszym kraju Toyota C-HR przeszła lifting. Crossover zyskał m.in. nowy zderzak oraz napęd Hybrid Dynamic Force z silnikiem 2.0 l.

Toyota C-HR wyróżnia się bardzo nowoczesną stylistyką, która ma swoich licznych fanów. Od jej debiutu minęły już jednak 3 lata i przyszła pora na dokonanie kilku korekt w jej wyglądzie.

Zmiany podkreślają tylko dynamiczny charakter auta

Nowa Toyota C-HR

Poza wspomnianym zderzakiem producent postawił w standardzie na LED-owe reflektory i 17-calowe felgi. Światła do jazdy dziennej zostały połączone z kierunkowskazami w jeden projektor, a z tyłu lampy zintegrowano z czarnym spojlerem rozciągniętym na całej szerokości klapy bagażnika.

W palecie kolorów pojawiły się dwa nowe lakiery

Toyota C-HR

To Supersonic Red i Hot Lava Orange. Obydwa są dostępne z czarnym malowaniem dachu. Po raz pierwszy też można zamawiać C-HR-a ze srebrnym dachem. Toyota całkowicie za to rezygnuje z białego dachu – tej opcji nie zaznaczymy w konfiguratorze na 2020 rok.

W kabinie, którą lepiej wytłumiono, jest kilka nowości

C-HR

Wśród nich nowy system multimedialny z wyświetlaczem w rozmiarze 8 cali. Jest on zintegrowany z Apple CarPlay i Android Auto. Poza tym debiutuje nawigacja ze zdalnie aktualizowanymi mapami.

Nowa Toyota C-HR oferuje więcej mocy

C-HR

To zasługa nowego napędu Hybrid Dynamic Force z jednostką o pojemności 2 l. Generuje 184 KM i uzupełnia w cenniku wersję hybrydową z silnikiem 1.8 l o mocy 122 KM. Toyota chwali się, że jego główną cechą jest oszczędność i niska emisja CO2 – od 118 g/km (wg WLTP).

Nowemu układowi hybrydowemu towarzyszą zmiany w konstrukcji zawieszenia, które poprawiają komfort jazdy. Odświeżonej Toyoty C-HR możemy się spodziewać w salonach jeszcze w tym roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze