Twój blog motoryzacyjny

Terenowy Bollinger z napędem elektrycznym

Dwa lata temu firma Bollinger pokazała prototypy elektrycznej terenówki i pick-upa. Premierze towarzyszyło zdziwienie branży i niewiara, że taki pojazd ostatecznie trafi na drogi. Kilka dni temu poznaliśmy wersję Beta, która oznacza, że startup z siedzibą w Detroit nie zrezygnował z próby wejścia na rynek.

Przez 2 lata wiele może się zmienić

Bollinger

Nie dotyczy to sylwetki Bollingera B1 i B2. Terenówka w obu wersjach zachowała swoją kanciastość i pudełkowaty kształt i nadal bardziej niż auto przypomina solidny kiosk na kołach. Względnie mobilny schron Lorda Vadera. Dodajmy od razu: bardzo szybki. Producent podaje, że przyspieszenie do setki elektrycznej terenówki zamyka się w 4,5 s. Prędkość nie jest tak spektakularna i wynosi 161 km/h.

Trudno jednak przypuszczać, by akurat ta cecha była decydująca przy podjęciu decyzji zakupowej przez potencjalnych nabywców

Bollinger

Bollinger ma realizować się w gospodarstwie i niewątpliwie jego atutem jest ładowność – 2400 kg oraz zdolność do holowania przyczepy o masie 3,4 tony. Surowy wygląd i korespondujące z nim proste wnętrze dodają mu tylko uroku. Od razu wiadomo, że mamy do czynienia z pojazdem użytkowym.

Bollinger

Zarówno Bollinger B1, jaki B2 wykorzystują ten sam napęd

Bollinger

Mowa o dwóch silnikach elektrycznych o łącznej mocy 614 KM i 905 Nm momentu obrotowego. Pierwotnie było tylko 360 KM i 637 Nm. Większa jest też pojemność akumulatorów – 120 kWh (wobec wcześniej przewidywanych 100 kWh). Zasięg wynosi teraz ok. 320 kilometrów. Nie jest to wiele, ale powinno wystarczyć. Bollinger ma być wykorzystywany do pracy raczej na określonym obszarze niż pochłaniać setki kilometrów z punktu A do punktu B.

Bollinger

Cena pojazdów nie jest jeszcze znana

Prawdopodobnie poznamy ją w najbliższych miesiącach. Jeśli nic się złego nie wydarzy, Bollinger trafi do sprzedaży w pierwszej połowie przyszłego roku. Będzie rywalizował m.in. z elektrycznym Rivianem,a być może także i pickupem Tesli, jeśli ten powstanie.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze