Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #99

Zestawienie najciekawszych liczb tygodnia wraca po małej przerwie. W najnowszym przeglądzie – rekord Koenigsegga, który zawsze cieszy oraz ważne wydarzenie w historii Maserati. Zapraszam.

100 000

Stutysieczny egzemplarz Ghibli

Maserati świętuje wyprodukowanie stutysięcznego modelu Ghibli, który zjechał z taśmy produkcyjnej zakładu Avv.Giovanni Agnelli w Turynie. Jubileuszowy egzemplarz pokryto niebieskim lakierem Blu Emozione i wyposażono m.in. w adaptacyjne reflektory LED Matrix, 20-calowe aluminiowe felgi i czerwone zaciski hamulcowe. We wnętrzu znalazła się skórzana tapicerka, a pod maską – V6 Twin Turbo o pojemności 3 l i mocy 430 KM.

Maserati Ghibli dostępne jest na rynku od 2013 roku i doczekało się w sumie kilku aktualizacji. Największą popularnością cieszy się w USA, Chinach, Japonii, Niemczech i we Włoszech. Każde auto przed wysłaniem do klienta przechodzi test na drodze na dystansie ok. 40 kilometrów, podczas którego kierowca testowy upewnia się, czy wszystko działa, tak jak powinno.

550

DBX

Świat, w którym istnieje SUV Astona Martina jest coraz bliżej. DBX zadebiutuje oficjalnie już w grudniu, a producent ujawnił kolejną informację na jego temat. Dotyczy silnika. Brytyjski SUV będzie wykorzystywał 4-cylindrową jednostkę V8 z podwójnym doładowaniem o mocy 550 KM. Można ją aktualnie spotkać w takich modelach, jak Vantage, czy DB11. Całkiem prawdopodobne, że do oferty z czasem trafi także V12.

1,8

W zestawieniu najciekawszych liczb nie mogło zabraknąć wzmianki o najnowszym dokonaniu Koenigsegga. Szwedzka manufaktura poprawiła bowiem swój rekord w kategorii przyspieszenie i hamowanie „zero-400-zero”. W głównej roli wystąpił kierowca fabryczny Sonny Persson, który za kierownicą Koenigsegga Regera na lotnisku Rada w Szwecji rozpędził się do 400 km/h i następnie wyhamował w czasie 31,49 s. Poprzedni rezultat należący również do Koenigsegga (konkretnie do modelu Agera RS) był słabszy o 1,8 s. W tym rozpędzenie się do 400 km/h zajęło dokładnie 22,87 s, a zatrzymanie pojazdu – 8,62 s.

Kolejnym wyzwaniem, przed którym stoją Szwedzi to rekord prędkości 304 mil na godzinę należący do Bugatti. Do tego zadania szykowany jest Koenigsegg Jesko.

400

RS Q3

Audi zaprezentowało nowe Q3 w wersji RS. SUV szczególnie w wariancie Sportback wyróżnia się atrakcyjnym, zadziornym wyglądem i z opadającą linią dachu jego sylwetka przywołuje Lamborghini Urus. Ma też 400 KM, które wytwarza 5-cylindrowa jednostka o pojemności 2,5 l. Więcej o nim tutaj.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze