Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Lexus wypływa na szerokie wody – zaprezentował luksusowy jacht

Nazywa się LY 650 i mierzy ok. 20 metrów. Jest przejawem ambicji japońskiej marki, która najwidoczniej nie chce ograniczać się tylko do motoryzacji.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Oczywiście Lexus nie zbudował jachtu sam

Jacht Lexusa LY 650

Konstrukcję opracowała amerykańska firma z Wisconsin – Marquis Yacht LLC, a wnętrze to dzieło włoskich stylistów z Nuvolari Lenard. Ci pierwsi czerpali inspiracje z konceptu Lexus Sport Yacht z 2017 roku. LY 650 jest jednak większy i dłuższy. W jego kadłubie wykorzystano wzmocnione włókno węglowe wraz z włóknem szklanym.

Na pokładzie pływającego Lexusa znalazły się 3 pokoje z osobnymi łazienkami

Lexus LY 650

Jest również salon, który można zamienić w salę koncertową dzięki opracowanemu specjalnie dla tej jednostki systemowi audio Mark Levinson. Większość funkcji na jachcie można kontrolować z pozycji smartfona, ale to chyba w dzisiejszych czasach nikogo nie powinno dziwić.

Jeśli chodzi o napęd, żmudną pracę wykonują dwa silniki Volvo Penta IPS1200

Lexus jacht

Każdy z nich o pojemności 12,8 l może generować nawet do 1350 KM. Istnieje jednak możliwość wybrania nieco słabszych silników, co też pewnie ma przełożenie na ostateczną cenę samego jachtu.

A propos ceny…

Lexus jej nie ujawnił w prasowym komunikacie, wychodząc chyba z słusznego założenia, że „kto pyta, tego nie stać”. Prawdopodobnie wejście w posiadanie LY 650 będzie wiązało się z wydatkiem kilku milionów euro. I z pewnością chętnych do podjęcia takiej decyzji zakupowej nie zabraknie.

Warto przypomnieć jeszcze, że Lexus nie jest jedynym producentem motoryzacyjnym, który zdecydował się na budowę jachtu. Jednostkami pływającymi mogą pochwalić się takie marki, jak Porsche, Aston Martin, Bugatti, czy firma AMG.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze