Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Hybrydowa Skoda Superb iV w produkcji

Skoda rozpoczęła produkcję Superba z wtyczką. Auto powstaje w fabryce w Kvasinach, w Czechach.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Skoda Superb iV to pierwsza hybryda typu plug-in w gamie Skody

Superb hybryda

Zjeżdża z tej samej linii produkcyjnej, co inne modele z tradycyjnym układem napędowym. Wymagało to zmodyfikowania zakładu w Kvasinach pod konkretne wymagania związane ze zelektryfikowanym modelem, co z kolei wiązało się z inwestycją 12 mln euro. Przebudowane zostały m.in. nadwoziownia i hala montażowa.

Superb hybryda

Skoda oczekuje, że roczna sprzedaż Superba w wersji plug-in sięgnie 15 000 sztuk

Skoda Superb hybryda plug in

Kluczowymi rynkami zbytu są Niemcy, Wielka Brytania, Szwecja i Czechy.

Superb iV wykorzystuje 1,4 l turbodoładowany silnik benzynowy TSI (156 KM) i elektryczny motor (85 kW), a łączna moc takiego układu sięga 218 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 400 Nm. Litowo-jonowy akumulator o pojemności 13 kWh umożliwia pokonanie 55 km na samym prądzie wedle norm WLTP. Jeśli dodamy do tego zasięg z silnika spalinowego, to robi się ok. 905 kilometrów bezproblemowej jazdy.

Pełne ładowanie akumulatora z gniazdka zajmuje 3,5 godziny

Hybrydowa Superb

Gniazdo do podłączenia ładowarki umieszczone jest pod klapą w atrapie chłodnicy.

Oprócz Superba w Kvasinach powstają również modele Kodiaq i Karoq oraz Seat Ateca i bazująca na nim Cupra. Fabryka zatrudnia ok. 9000 pracowników, a w 2018 roku wyprodukowała ponad 300 000 aut. Hybrydową Skodę Super zobaczymy w salonach w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze