Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Tego Defendera zbudujesz w domu

Nowy Land Rover Defender jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych premier tegorocznych frankfurckich targów motoryzacyjnych. Brytyjska ikona jazdy w terenie ma swój odpowiednik w świecie klocków LEGO.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Nowa generacja Defendera była wyczekiwana od dawna. Podczas gdy producent przygotowywał się do debiutu auta w Niemczech, równocześnie trwały ostatnie prace nad repliką terenówki w duńskiej firmie. Oczywiście w kooperacji z Land Roverem.

Tak powstał zestaw LEGO, który składa się z aż 2573 klocków

Defender Lego

Po ich złożeniu otrzymamy replikę Defendera 90, czy z krótkim rozstawem osi. Model mierzy 42 cm długości i ze zdjęć wynika, że dość wiernie oddaje kanciastą sylwetkę oryginalnej terenówki.

Podobnie jak w prawdziwym Defenderze, tak i w wariancie LEGO mamy działający układ kierowniczy, napęd 4×4 z trzema mechanizmami różnicowymi i niezależne zawieszenie. Pod maską umieszczono 6-cylindrowy rzędowy silnik z ruchomymi tłokami.

Land Rover Defender

Na uwagę zasługuje skomplikowana 4-stopniowa sekwencyjnej skrzynia biegów, która ma być najbardziej zaawansowaną przekładnią Lego Technic. Debiutujący we Frankfurcie Defender posiada 8-stopniową automatyczną przekładnię.

Sprawna wyciągarka, zdejmowany bagażnik dachowy i jeszcze kilka innych akcesoriów charakterystycznych dla świata off-road to dodatkowe wyposażenie kultowego Land Rovera. W zestawie LEGO są standardem.

Fani Land Rovera i klocków LEGO powinni być zadowoleni

Defender Lego

Defender w wersji LEGO to gotowy pomysł na prezent na gwiazdkę. Nie mam jednak wątpliwości, że z tego zestawu ucieszą się głównie rodzice. LEGO jak mało która firma potrafi obudzić w dorosłych „wewnętrzne dziecko”. Poza tym jest jeszcze kwestia ceny. Defender w wersji 90 startuje od 241 900 zł. Repliką LEGO można się cieszyć już za niecałe 850 zł.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze