Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Oto Alpina B3 Touring

Nie ma co liczyć na BMW M3 w kombi, ponieważ producent z Monachium twierdzi, że poszukujący emocji za kierownicą kupią X3M lub X4M. Na szczęście jest Alpina, która nie zawodzi. Do Frankfurtu przybyła z nowym modelem B3 Touring.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


W czasach wszechobecnych SUV-ów szybkie kombi stanowią wyjątek na drodze. O nowym RS6, które niebawem będzie można kupić, już wspominałem. O najnowszej propozycji od Alpiny jeszcze nie. Pora to nadrobić.

Alpina B3

Pod maska Alpina B3 Touring skrywa 3-litrowy, podwójnie doładowany rzędowy silnik. Generuje aż 462 KM i  700 Nm momentu obrotowego. Cały ten potencjał trafia na wszystkie koła za sprawą 8-biegowej automatycznej skrzyni ZF.

W sportowym kombi nie mogło też zabraknąć mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu na tylnej osi i funkcji Launch Control, zoptymalizowanej pod kątem sprintu od 0 do 200 km/h. Do tego dochodzą ulepszone hamulce z tarczami o średnicy 395 mm (przód) i 345 mm (tył) oraz zaktualizowany o sprężyny firmy Eibach układ zawieszenia.

Szybkie kombi marki Alpina

Co prawda nie znamy oficjalnych osiągów auta, ale z pewnością pierwsza setka pęka po niecałych 4 s. Prędkość maksymalna przekracza 300 km/h

Z zewnątrz wyróżnikiem serii 3 Touring jest pakiet aerodynamiczny. Z jednej strony poprawia on przepływ powietrza wzdłuż nadwozia, z drugiej – zapewnia lepsze chłodzenie. Mowa m.in. o przednim zderzaku oraz dyfuzorze zintegrowanym z końcówkami układu wydechowego. W takim zestawie świetnie prezentują się 5-ramienne szprychowe felgi w rozmiarze 20 cali.

Alpina

Jak przystało na markę luksusową, B3 Touring jest bardzo bogato wyposażone. We wnętrzu znaleźć można najlepsze materiały wykończeniowe, w tym m.in. kremową skórę Lavalina i alcantarę. Tak naprawdę manufaktura z Buchloe gwarantuje bardzo bogatą ofertę personalizacji kokpitu, którą ogranicza jedynie budżet nabywcy.

Alpina B3 Touring

Jeśli chodzi o dostępne kolory nadwozia, Alpina ma zastrzeżone dwa lakiery metalik: granat i butelkową zieleń. Inne kolory można wybierać z palety kolorów BMW i BMW Individual.

Księga zamówień zostanie otwarta w pierwszym kwartale 2020 roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów latem tego samego roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze