Twój blog motoryzacyjny

Nowy Land Rover Defender

We Frankfurcie zadebiutował nowy Land Rover Defender. Wyróżnia się odświeżonym wyglądem, ogromnym prześwitem i zaawansowanymi możliwościami jazdy w terenie.

Na tę premierę czekało wielu miłośników marki. Land Rover pokazał całkowicie przeprojektowanego Defendera. Brytyjska terenówka zachowała charakterystyczny kanciasty kształt, zyskując nowe wnętrze i kilka dodatkowych terenowych sprawności.

Defender bazuje na nowej platformie D7x o aluminiowej konstrukcji, która gwarantuje większą sztywność od konstrukcji opartej na ramie.

Dostępny będzie w dwóch wersjach nadwozia – trzydrzwiowej (90) i pięciodrzwiowej (110)

Standardowo otrzymujemy napęd na 4 koła, reduktor, blokadę centralnego mechanizmu różnicowego i aktywny tylny dyferencjał.

Jego prześwit jest ogromny – wynosi maksymalnie 291 mm, dzięki pneumatycznemu regulowanemu zawieszeniu. Głębokość brodzenia również imponuje – to 900 mm. Dla porównania Wrangler Rubikon dysponuje prześwitem 255 mm i może brodzić do 760 mm.

Dorzućmy do tego parametry kątów natarcia, rampowego i zejścia, które odpowiednio wynoszą 38, 28 i 40 stopni

Na wyposażeniu oprócz systemu Terrain Response, wpływającego na właściwości jezdne w zależności od rodzaju terenu, znalazł się również system ClearSight Ground View. Rozwiązanie znane z Evoque’a zapewnia widok na to, co się dzieje bezpośrednio przed kołami.

Nowy Defender przewiezie do 900 kg ładunku i uciągnie przyczepę do 3720 kg

W kabinie kierowca może liczyć na więcej komfortu, dwa ekrany oraz dodatkowe trzecie siedzenie, które można rozłożyć z przodu.

Na początku będzie można wybierać spośród dwóch jednostek benzynowych i dwóch diesli. Silniki benzynowe to 2-litrowa 4-cylindrowa jednostka P300 o mocy ok. 300 KM i topowy 3-litrowy 6-cylindrowy motor P400 o mocy ok. 396 KM. 2-litrowe jednostki wysokoprężne mają oznaczenia D200 i D240 i oferują odpowiednio 197 oraz 237 KM. W niedalekiej przyszłości pojawi się również hybryda plug-in.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze