Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Koncept BMW 4 z wielkimi nerkami

Po debiucie BMW Serii 7 internet zalała fala zdjęć prezentujących przerośnięte nerki limuzyny w formie memów. Ich twórcy w pewnym stopniu przewidzieli przyszłość, bo na targach we Frankfurcie Niemcy pokazali koncept BMW 4 z nerkami, jakich świat dotąd nie widział.

Koncepcyjne BMW 4

Wiem, ostatnie zdanie jest trochę naciągane

Świat tak naprawdę już widział tak wielkie grille. I to nawet u BMW. W latach 70. producent z Monachium wypuścił na rynek model 3.0 CSI z charakterystycznym przodem, który przypominał królicze zęby. Dorodnych nerek nie można odmówić również 2-drzwiowemu roadsterowi – BMW 328 z lat 30.

Koncept BMW ma więc znanych przodków, do których zresztą przedstawiciele marki przy prezentacji studyjnego modelu się odwoływali. Czyżby zatem była to próba oswojenia wszystkich z nowym elementem stylistycznym, który zobaczymy w produkcyjnej wersji?

Pomijając pionową kratownicę sylwetka konceptu wygląda całkiem nieźle

Koncept BMW 4

Ma właściwe proporcje dzięki dość długiej masce i opadającemu dachowi, który przechodzi płynnie w pokrywę bagażnika. Liczne przetłoczenia nadwozia załamują światło, wywołując efekt lekkości.

Koncept BMW 4

Tylna część z dyfuzorem zintegrowanym ze zderzakiem jest stonowana i nie budzi już takich emocji jak przednia. Niewielkie kamery w miejscu tradycyjnych lusterek w chromowanej otoczce, choć nie trafią do produkcji, dodają konceptowi futurystycznej dystynkcji. Plus za 21-calowe 5-ramienne obręcze – prezentują się bardzo elegancko w masywnych nadkolach.

BMW 4 koncept

Nie ma żadnych zdjęć z wnętrza pojazdu

Te poznamy pewnie w odpowiednim czasie. Podobnie jak informacje dotyczące napędu. Wiadomo jedynie, że nowe M4 będzie wykorzystywać zaktualizowaną 3-litrową 6-cylindrową podwójnie doładowaną jednostkę z modelu M3.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze