Twój blog motoryzacyjny

Pagani i SUV? Takiego połączenia nie można całkowicie wykluczyć

Pagani jest znaną na świecie marką motoryzacyjną i producentem ekskluzywnych i mocno limitowanych sportowych hiperaut. Aktualnie w portfolio ma dwa takie modele: Zondę i Huayrę. Niewykluczone, że w przyszłości w rodzinie pojawi się także SUV.

Taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny

Rynek luksusowych SUV-ów stale się powiększa. SUV-a znajdziemy już u Bentleya, Lamborghini, czy Rolls-Royce’a, a przecież jeszcze kilka lat temu nikt by tych marek z SUV-em nie wiązał. Nad pojazdem o podwyższonym zawieszeniu pracuje Ferrari, a SUV Astona Martina praktycznie stoi już w blokach startowych gotowy do grudniowego debiutu. Plotka głosi, że i Bugatti zainteresowane jest połączeniem charakterystyki hiperauta z formatem, który pozwoli cieszyć się z jazdy więcej niż dwóm osobom równocześnie.

Do grona potencjalnych producentów SUV-ów dołączyło teraz niszowe Pagani Automobili

Horacio Pagani

Założyciel firmy, Horacio Pagani, w wywiadzie z serwisami Autocar i Motortrend ujawnił, że wiele razy dyskutował o tej kwestii z kolekcjonerami. To właśnie im ulegał, gdy prosili go o wypuszczenie limitowanych edycji Huayry, czy Zondy na rynek. I to prawdopodobnie oni będą głównymi nabywcami SUV-a z logo Pagani, jeśli takowy powstanie.

A są ku temu sprzyjające okoliczności

Pagani ma dostęp do technologii Mercedesa, z którym od dawna współpracuje w kwestii napędów. Przy budowie SUV-a włoska manufaktura mogłaby bazować na ich platformie – Mercedes może w końcu pochwalić się kilkoma SUV-ami w gamie.

Sam Mr Pagani jest otwarty na coś nowego, ale nie wcześniej niż po 2025 roku. Pierwszeństwo mają prace nad następcą Huayry, który występuje pod kryptonimem C10. Później może zdarzyć się wszystko.

Pagani

SUV Pagani z pewnością nie byłby tani

Twórca marki zdradził, że powstanie SUV-a zgodnie ze strategią firmy wiązałoby się z ceną co najmniej 3 mln euro. To dość wyraźnie ogranicza grupę docelową, która jednak bez wątpienia istnieje.

Źródło: Autocar


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze