Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #98

Zestawienie najciekawszych liczb tygodnia otwiera Nissan Juke w nowej odsłonie. Zapraszam.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


422

Juke

Po 10 latach od premiery Nissana Juke’a poznaliśmy jego drugą generację. Dobra wiadomość dla miłośników tego miejskiego crossovera jest taka, że zachował on swoją oryginalną stylistykę, czyli wciąż jest brzydki. Najwidoczniej Japończycy uznali, że skoro pierwsza generacja sprzedała się w liczbie ok. miliona egzemplarzy na świecie, to nie ma co za bardzo eksperymentować z jego wyglądem.

Juke

Nowy Juke jest także przestronniejszy od poprzednika, dzięki nowej platformie CMF-B, którą dzieli z Renault Captur. Zwiększyła się też pojemność jego bagażnika – z 354 do 422 l.

Nowy Nissan Juke

Poza tym Nissan gwarantuje bogate wyposażenie, duże możliwości personalizacji i wyboru koloru nadwozia oraz… tylko jeden silnik. To 3-cylindrowa 1-litrowa doładowana jednostka o mocy 117 KM i momencie obrotowym 200 Nm. W podstawowej wersji kupimy go w naszym kraju za 67 900 zł.

25

Bugatti Chiron Sport

Bugatti ustanowiło właśnie rekord prędkości, rozpędzając Chirona do ponad 490 km/h. Wynik jest imponujący i co więcej prawdopodobnie mógłby być jeszcze lepszy, gdyby próba odbyła się na autostradzie w Nevadzie, znanej m.in. z szybkiego przejazdu Koenigsegga w 2017 roku.

Tak stwierdzili analitycy francuskiej marki, którzy obliczyli, że w Ameryce Chiron pojechałby o 25 km/h szybciej. Panują tam bowiem korzystniejsze warunki atmosferyczne, a gęstość powietrza, która przekłada się na ostateczną prędkość i opór aerodynamiczny, jest mniejsza.

Do takiej próby jednak raczej nie dojdzie ponieważ Bugatti nad rekordami wyżej stawia bezpieczeństwo, a prosta w Nevadzie, co też podobno obliczyli specjaliści od analiz wbijając przy okazji szpilę Koenigseggowi, ma nie być aż tak bezpieczna jak tor Ehra-Lessien w Niemczech.

17

Scala w wersji Monte Carlo

Skoda przyjechała do Frankfurtu z modelem Scali, która ma marne szanse na zaistnienie jako pojazd flotowy. To bardzo atrakcyjna wizualnie i bogato wyposażona wersja Monte Carlo. Auto wyróżnia się m.in. czarną atrapą chłodnicy, panoramicznym dachem w standardzie, czy 17-calowymi felgami (można dobrać 18-calowe). We wnętrzu wyjątkowy charakter Scali podkreślają czerwono-czarne kubełkowe fotele, ambientowe oświetlenie, liczne chromowane detale i sportowa kierownica. Cenę prestiżu, którą w nazwie ma Scala Monte Carlo, poznamy zapewne niebawem.

819

Lamborghini Sian

Lamborghini może się poszczycić najmocniejszym modelem produkcyjnym w swojej historii. Moc systemowa hybrydowego Siana wynosi aż 819 KM. Superauto powstanie w zaledwie 63 sztukach i prawdopodobnie większość została już wykupiona. Więcej o nim tutaj.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze