Twój blog motoryzacyjny

Sian – tak mocne Lamborghini jeszcze nie było

Oto najmocniejsze Lamborghini dopuszczone do ruchu ulicznego i pierwszy model hybrydowy włoskiej marki. Nazywa się Sian, co w dialekcie bolońskim znaczy „błyskawica”.

Nazwa wskazuje na zelektryfikowany układ napędowy auta

Wolnossącą 6,5-litrową jednostkę V12 o mocy 770 KM, znaną z Aventadora SVJ, wspiera elektryczny motor z 48-woltową instalacją (tzw. miękka hybryda). Łączna moc układu sięga 819 KM. Z tego 34 KM to zasługa superkondensatora (w miejscu tradycyjnych baterii litowo-jonowych), który magazynuje energię podczas procesu hamowania. Umieszczono go pomiędzy kabiną a silnikiem, by rozkład mas był jak najlepszy.

Lamborghini Sian

Moc trafia na obie osie za sprawą 7-stopniowej automatycznej przekładni.

Sian

Takie zestawienie gwarantuje znakomite osiągi. Lamborghini twierdzi, że Sian spod świateł do setki przyspiesza w zaledwie 2,8 s, a jego maksymalna prędkość kończy się gdzieś na granicy 354 km/h.

Wizualnie Sian łączy w sobie elementy stylistyczne zapożyczone z innych modeli Lamborghini

Sian

Z pewnością z przodu istnieje pewne podobieństwo do Lamborghini Veneno. Szerokie światła do jazdy dzienne LED w kształcie litery Y pochodzą z konceptu Terzo Millennio.

Lamborghini Sian

Z kolei sześciokątne tylne światła to ukłon w stronę legendarnego Lamborghini Countach – w tym wypadku jednak trzeba chcieć to zauważyć.

Powstaną tylko 63 egzemplarze

Sian

O czym informuje liczba umieszczona na aerodynamicznej płetwie w tylnej części nadwozia. W ten sposób Lamborghini nawiązuje do 1963 roku, czyli daty założenia marki. Każdy z 63 nabywców będzie mógł liczyć na wyjątkowe podejście specjalistów z działu personalizacji Ad Personam, którzy zindywidualizują superauto wedle ich gustów i oczekiwań. Warunkiem jest wyłożenie na stół 3,6 mln dolarów – oczywiście na sam początek.

Nie zdziwiłbym się, gdyby cała seria została już wyprzedana.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze