Twój blog motoryzacyjny

BMW X6 z najczarniejszym lakierem na świecie

BMW wraz z brytyjską firmą Surrey NanoSystems stworzyło najczarniejsze na świecie BMW X6. Pokrywająca nadwozie powłoka lakiernicza Vantablack jest tak czarna, że utrudnia dostrzeżenie poszczególnych detali niemieckiego SUV-a.

Vantablack, czyli idealny pomysł na kamuflaż

BMW X6

Wyjątkowy lakier o nazwie Vantablack wynaleziono w 2014 roku. Służy do pokrywania komponentów kosmicznych, jest również wykorzystywany w wojskowości, lotnictwie, czy architekturze. Jego zaletą jest to, że może być nakładany w bardzo wysokich temperaturach.

Zamiast odbijać światło, substancja składająca się z miliarda nanorurek węglowych na każdy centymetr kwadratowy pochłania je. W efekcie przedmiot powleczony takim lakierem traci wszystkie definiujące go cechy. Co w przypadku muskularnej sylwetki BMW X6 wypada tylko na korzyść.

BMW nie poszło jednak na całość

BMW X6

Reprezentacyjny SUV wykończono odmianą lakieru Vantablack VBx2. Odbija on niewielką ilość światła pod każdym kątem – niecały 1%. W przeciwieństwie do czystej odmiany farby Vantablack, która podobno sprawia, że oglądający traci poczucie trójwymiarowości.

Nowe BMW X6 w demonstracyjnym czarnym malowaniu zadebiutuje przed większą publicznością podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie już we wrześniu.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze