Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #96

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o kokpicie Porsche Taycan. Zapraszam.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


300

T-Roc R

Volkswagen ujawnił polską cenę najmocniejszego T-Roca z literką R. Napędzany 2-litrową jednostką TSI o mocy 300 KM (i 400 Nm) sportowy crossover startuje z poziomu 171 790 zł. W tej cenie trudno znaleźć auto o porównywalnych osiągach. Przypomnijmy, że według oficjalnych danych T-Roc R przyspiesza do setki w 4,8 s i może mknąć z prędkością 250 km/h. Trochę większa i przez to praktyczniejsza Cupra Ateca kosztuje ponad 20 000 więcej, ale też trafia do innej grupy klientów.

4

Taycan

Tuż przed premierą elektrycznego Taycana we Frankfurcie Porsche pokazało zdjęcia z kokpitu auta. Znajdziemy w nim co najmniej 4 różne ekrany, w tym cyfrowy zestaw wskaźników przed kierowcą, ekran info-rozrywki na konsoli środkowej, czy mniejszy wyświetlacz do ustawiania klimatyzacji. Całkowitą nowością jest odrębny tablet dla pasażera siedzącego z przodu. Dzięki niemu będzie on mógł obsługiwać system multimedialny, czy śledzić wskazania z nawigacji. A podobno to jeszcze nie wszystko, bo w opcjach jest także ekran dotykowy dla pasażerów z tyłu.

Tę ekranomanię można uzasadnić tym, że Porsche Taycan chcąc konkurować z Teslą, musi zaoferować coś, co lubią jej klienci. A nie od dziś wiadomo, że do wyświetlaczy dotykowych fani amerykańskiej marki mają szczególną słabość.

100

RS6

Nowe Audi RS6 przeszło kurację wzmacniającą: nie tylko wygląda teraz groźniej przez poszerzone nadkola, ale ma również o 100 Nm więcej od poprzednika (dokładnie 800 Nm). Moment obrotowy przekazywany jest między osiami za sprawą mechanizmu różnicowego w proporcjach 40 do 60. Gdy zajdzie taka potrzeba trafi on jednak na te koła, które w danej chwili mają lepszą przyczepność.

10

Superauto Bugatti Centodieci

Tylko 10 sztuk Bugatti Centodieci wyjedzie na drogę (albo raczej trafi do klimatyzowanych garaży szczęśliwych nabywców). Centodieci z języka włoskiego oznacza 110, a projekt superauta związany jest z urodzinami francuskiej marki, która w tym roku skończyła 110 lat. Nie bez znaczenia jest również odniesienie do kultowego modelu Bugatti z lat 90. – EB110. Jeśli zestawimy te dwa auta obok siebie, to z pewnością zauważymy kilka podobieństw. Cena? Koresponduje z wyjątkową rocznicą i limitowaną produkcją – ponad 8 mln euro + podatki.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze