Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Porsche Taycan – po 24-godzinnym teście wytrzymałościowym

Debiut elektrycznego modelu Porsche Taycan nastąpi już niebawem, bo 4 września. W tej chwili auto przechodzi jeszcze ostatnie testy. W ramach jednego z nich pokonało ponad 3400 kilometrów w czasie 24 godzin.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Dlaczego w ogóle przeprowadzono taki sprawdzian?

Obecnie już całkiem sporo pojazdów elektrycznych może na jednym ładowaniu pokonać ponad 300 kilometrów. Badania wśród konsumentów wykazały jednak, że mimo to wciąż 58 % z nich obawia się o zasięg. I tu wchodzi do gry Porsche, które zrealizowało dość specyficzny test wytrzymałościowy Taycana. Ma on uzmysłowić, że tak naprawdę zasięg nie jest przeszkodą.

Porsche Taycan

Na otwartym torze testowym Nardo we Włoszech elektryczne Porsche przy temperaturze sięgającej 42 stopni Celsjusza pokonało dokładnie 3424,8 km w czasie zaledwie 24 godzin. Auto zatrzymywało się tylko na ładowanie baterii i zmianę kierowcy (było ich sześciu). Jak zauważyli Niemcy, osiągnięty wynik stanowi odległość, jaką trzeba przebyć z Atlanty w stanie Georgia do Los Angeles w Kalifornii.

Oczywiście, test przebiegał w niemal idealnych laboratoryjnych warunkach

Porsche Taycan

Na torze Nardo rozlokowano 800-woltowe stacje ładowania, których zadaniem było jak najszybsze naładowanie akumulatorów Taycana. Mało prawdopodobne, by w najbliższym czasie konsumenci mieli tak łatwy dostęp do szybkich ładowarek. Porsche poruszało się przez czas trwania testu ze średnią prędkością pomiędzy 195 a 215 km/h, co też jest raczej wynikiem niedostępnym poza torem.

Być może najważniejszą konkluzją przeprowadzonego testu jest fakt, że akumulatory narażone na ekstremalne ciepło dały radę

System chłodzenia wysokonapięciowych komponentów w Taycanie zdał egzamin na piątkę, pomimo temperatury toru dochodzącej do 54 stopni Celsjusza. Z pewnością ta wiadomość ucieszy potencjalnych nabywców elektryka z Bliskiego Wschodu.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze