Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Bugatti Centodieci – to nie LEGO, to prawdziwy supercar

Bugatti zaprezentowało oficjalnie nowe superauto. Na cześć kultowego EB110 nazywa się Centodieci (czyli po włosku 110) i jest mocniejsze od Chirona.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Projekt Centodieci łączy w sobie elementy stylistyczne Chirona i EB110

Bugatti Centodieci

Z przodu wyróżnia się mniejszym grillem od Chirona i nowa listwą oraz zoptymalizowaną aerodynamicznie maską. Światła LED zintegrowano ze światłami do jazdy dziennej. Projektanci przejęli klinowaty kształt EB110. Unikalne nadwozie cechuje się pięcioma wlotami powietrza po obydwu bokach, co jest nawiązaniem do superauta z lat 90.

Tył to już całkowicie nowa bajka

Centodieci

Ciekawie rozwiązano układ wydechowy z podwójnymi końcówkami. Potężny dyfuzor i spojler zwracają uwagę na aerodynamikę i docisk. Najbardziej atrakcyjnym wizualnie elementem jest według mnie zestaw ośmiu lamp.

Technologia z Chirona

Bugatti Centodieci

8-litrowy silnik W16 generuje 1600 KM, czyli o 100 KM więcej niż Chiron. Dzięki dodatkowej mocy Centodieci „robi” setkę w zaledwie 2,4 s. Po 6,1 s na wyświetlaczu pojawia się 200 km/h, a 7 s później auto przekracza granicę 300 km/h. Jeśli tylko długość pasa na to pozwoli, to można rozpędzić się do aż 380 km/h. Pewnie dałoby się i więcej, ale Bugatti założyło elektroniczny kaganiec.

Jak można było przypuszczać, Bugatti Centodieci powstanie w limitowanej liczbie egzemplarzy

Superauto Bugatti Centodieci

W przeciwieństwie do najdroższego i jednorazowego Bugatti La Voiture Noir w cenie 11 mln euro (nie licząc podatków), Centodieci trafi na rynek w liczbie 10 sztuk. Każda z nich z metką 8 mln euro (plus opłaty podatkowe). Prawdopodobnie cała seria została już wyprzedana.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze