Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Volvo myśli o nowych SUV-ach – małym i dużym

Volvo rozważa poszerzenie swojej oferty SUV-ów o dwa kolejne. Jeden miałby plasować się w gamie poniżej XC40 i byłby tzw. baby SUV-em w ofercie. Drugi przejąłby rolę flagowego modelu marki po majestatycznym XC90.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Volvo cieszy się ugruntowaną popularnością

SUV Volvo

W pierwszej połowie 2019 roku Volvo zanotowało sprzedaż ponad 340 000 pojazdów. Kluczową rolę w tym wyniku odegrał najmniejszy aktualnie SUV w portfolio, czyli model XC40, zdobywca tytułu Car of the Year 2018.

Nic dziwnego zatem, że w planach jest kolejny mały SUV, który odznaczałby się rozmiarami zbliżonymi do Audi Q2 lub Mini Countrymana. Takie auto mogłoby powstać na dostosowanej platformie CMA. Być może byłoby oferowane wyłącznie z napędem elektrycznym.

Baby SUV premium

Nie jest do końca jasne, jaka byłaby jego nazwa. Trzeba jednak pamiętać, że Volvo jest właścicielem znaków towarowych XC10, CX20 i XC30 od prawie 20 lat i w każdej chwili może wykorzystać je w nazewnictwie nowych modeli. W każdym razie na pewno nie zabraknie w nim pierwiastka premium, o czym poinformował  szef szwedzkiej marki.

„Obecnie istnieje trend, że kategoria premium jest niezależna od wielkości. Małe auta również mogą być premium. To, że nosisz mały garnitur nie oznacza, że jest on zrobiony z poliestru” – powiedział zarządzający Volvo Cars, Hakan Samuelsson

Na szczycie oferty SUV większy od XC90

Volvo XC90

Trochę trudno to sobie wyobrazić, bo XC90 małe nie jest i mierzy aż 4950 mm. Wyżej pozycjonowany model, prawdopodobnie pod nazwą XC100, byłby więc naprawdę ogromny. Wraz z jego ewentualną premierą w 2022 roku poznalibyśmy również nową platformę o nazwie SPA2 dla aut o długości do 5500 mm. To właśnie na tej skalowanej platformie powstaje aktualnie elektryczny SUV marki Polestar, która jakiś czas temu wyodrębniła się od Volvo.

 

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze