Twój blog motoryzacyjny

Lamborghini Miura P400 S – prosto ze stodoły na aukcję RM Sotheby’s

To prawdopodobnie jedno z najciekawszych motoryzacyjnych znalezisk w historii zjawiska barnfind. Niemal 50-letnie Lamborghini Miura P400 S odkryte w niemieckiej stodole zachowało się w znakomitym stanie i teraz ma szansę osiągnąć rekordową cenę na londyńskiej aukcji.

Lamborghini Miura jest uznawane za superauto lat 60.

Z mocarnym V12 umieszczonym centralnie z tyłu i zjawiskowym nadwoziem, które zaprojektował Marcelo Gandini, dziś ma status białego kruka. Licząc różne warianty Miura powstała w sumie w liczbie 765 sztuk.

Pochodzący z 1971 roku egzemplarz o numerze podwozia 4245 nie musiał czekać na odkrycie kilkadziesiąt lat. W stodole spędził ostatnie 4 lata i jest niemal w perfekcyjnym stanie, na co wpływ miała m.in. plandeka chroniąca szczelnie przed warunkami atmosferycznymi i niepogodą.

Historia Miury jest klasyczna, jeśli chodzi o tego typu znaleziska

Poruszał się nią przez 3 lata dyrektor ds. reklamy Walter Becker z Norymbergii. Następnie odsprzedał włoskiego egzotyka Hansowi Weberowi, który był amatorskim kierowcą wyścigowym. Ten użytkował go do swojej śmierci w 2015 roku. Ostatnie lata aż do odkrycia Lambo parkowało w stodole przyjaciela Webera.

Lamborghini Miura uchodzi za najszybszy pojazd swoich czasów 

3,9-litrowe V12 produkuje 370 KM, które trafiają na tylne koła za sprawą 5-biegowej manualnej przekładni. Start do setki zajmuje niecałe 6 s, a prędkość maksymalna wynosi prawie 300 km/h. Samochód nie był jednak zbytnio eksploatowany – ma przejechane zaledwie 29 020 km.

Nadwozie jest w kolorze żółtym Giallo Flay, a wnętrze skrywa niezniszczoną niebieską skórę

Na prognozowaną wartość auta – 1 200 000 dolarów – poza niskim przebiegiem wpływa również fakt, że jest w pełni oryginalne i posiada całą historię serwisową, z fakturami włącznie. Pomimo tak wysokiej ceny, zainteresowanych zakupem Miury na październikowej aukcji na pewno nie zabraknie.

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze