Twój blog motoryzacyjny

Pickup Tesli zadebiutuje w najbliższych miesiącach

Prace nad pickupem Tesli są podobno na ukończeniu. Oficjalnych zdjęć jeszcze nie ujawniono, ale wizualizacji elektrycznego pickupa w sieci nie brakuje.

Musk porusza temat pickupa od co najmniej 2013 roku. Robi to najczęściej na twitterze

Teraz w swoim stylu stopniuje napięcie, pisząc o magii ostatnich szczegółów. Wskazuje również, że debiut auta jest kwestią 2-3 miesięcy. Co tak naprawdę o nim wiemy na dzień dzisiejszy?

Cena nie powinna przekraczać 50 000 dolarów

Taka kwota padła podczas niedawnego występu Muska w internetowym programie Ride the Lightning. Jego rywal – elektryczny Rivian R1T startuje od 69 000 dolarów, więc nie mogło być inaczej. Ponadto wśród wymienianych cech auto ma mieć „zwariowany moment obrotowy, pneumatyczne zawieszenie, dostosowujące się do ładunku i specjalny schowek na elektronarzędzia”.

To nie koniec wyliczanki Muska

Ma jeździć jak Porsche 911 i zarazem być lepszy od Forda F150 (cokolwiek to znaczy). Zasięg? Między 645 a 800 kilometrów. Nieźle. Wynika z tego, że elektryczny pickup jak żaden inny na amerykańskim rynku wyróżniał się będzie bardzo dużą wszechstronnością.

Tesla Motors opublikowała na razie na zachętę jedną grafikę dotyczącą pickupa

Tesla

Ale nic z niej nie wynika. Z oświadczeń Muska można za to wnosić, że konstrukcja pojazdu ma drastycznie odbiegać od stylistyki, do której przyzwyczaiła nas Tesla. Czy uniwersalny pickup Tesli będzie w jakimś stopniu przypominał pojazd z wizualizacji Emre Husmena? Przekonamy się już niebawem.

wizualizacja pickupa Tesli

Tesla rendering

Na marginesie – swoją wizję tego, jak powinien wyglądać pickup Tesli zaprezentowała też Simone Giertz, która wraz ze swoim zespołem przerobiła Model 3 w małą ciężarówkę:

 

Zdjęcia: Emre Husmen


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze