Twój blog motoryzacyjny

Nowa Corsa wyróżnia się opływową sylwetką

Opel Corsa szóstej generacji, który trafi do salonów jeszcze w tym roku, jest najbardziej aerodynamicznym samochodem w swoim segmencie. Jego współczynnik oporu powietrza Cx wynosi 0,29.

Projektantom udało się uzyskać tak niski współczynnik oporu powietrza dzięki kilku istotnym zabiegom

Podwozie pokryto specjalną osłoną, która ciągnie się od komory silnika aż do tylnej osi, poprawiając przepływ powietrza. Z kolei spojler dachowy reguluje turbulencje i wpływa na stabilność Corsy przy prędkości autostradowej.

Ważną rolę odgrywa też aktywna przesłona wlotu powietrza do silnika

Takie rozwiązanie występuje w znacznie droższych pojazdach. Jego funkcją jest obniżenie oporu i poprawa efektywności zużycia paliwa. Kratka automatycznie zamyka się lub otwiera w zależności od temperatury silnika i prędkości auta.

Kiedy samochód wspina się pod górę lub porusza się w ruchu miejskim, żaluzja jest otwarta. Jeśli zapotrzebowanie silnika na chłodzenie jest minimalne, kratka się zamyka. Wtedy powietrze zostaje rozprowadzone na boki wzdłuż nadwozia.

Opel przetestował aerodynamikę Corsy w tunelu aerodynamicznym Instytutu Badawczego Techniki Motoryzacyjnej i Silników Samochodowych przy Uniwersytecie w Stuttgarcie.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze