Twój blog motoryzacyjny

Audi Q3 Sportback – nowość z Ingolstadt

Odpowiednie wygięcie nadwozia plus pochylenie linii dachu – taki był przepis na Audi Q3 Sportback, czyli dynamicznego crossovera do miasta.

Audi Q3 Sporback bazuje na standardowym Q3

Q3

Zbudowane jest na tej samej platformie. Przejmuje od klasycznego modelu czarną kratkę Singleframe, trapezowe wloty powietrza i kształt reflektorów LED. Największe różnice to opadający ku tyłowi dach i pochyły słupek D. Wyróżnia się charakterystyczny tył ze zderzakiem i zintegrowanym z nim dyfuzorem.

Q3

Q3 Sportback jest dłuższy od standardowego modelu, ale nie tak bardzo jak się na pierwszy rzut oka wydaje – to tylko 16 mm. Crossover jest także od niego niższy o dokładnie 29 mm.

Kabina jest dobrze znana

Q3

Wyjętą ją niemal w całości z Q3. W centrum dowodzenia kierowcy są dwa wyświetlacze. Pierwszy to zestaw cyfrowych wskaźników o przekątnej 10,25 cali. Drugi jest dotykowym systemem multimedialnym w rozmiarze 10,1 cala. Opcjonalnie można wyposażyć wnętrze w 12,35-calowy wirtualny kokpit.

Bagażnik pomieści 530 l

Audi Q3

Czyli ma tyle samo, co w Q3. Złożenie tylnych foteli zwiększy przestrzeń ładunkową do 1400 l. Co ważne, tylną kanapę można przesuwać o 1300 mm zarówno do przodu, jak i do tyłu.

Q3

Pod maską najmocniejszej wersji pracuje 2-litrowy silnik TFSI o mocy 230 KM

Q3

Dostępny jest także diesel 2.0 TDI w dwóch wariantach mocy – 150 i 190 KM. W przyszłości w ofercie pojawi się jeszcze 1,5-litrowa jednostka benzynowa z 48-woltową instalacją elektryczną (miękka hybryda). Silniki sparowano z 7-stopniową dwusprzęgłową przekładnia S tronik i napędem na cztery koła. Wyjątkiem od tej reguły są bazowa jednostka 1.5 i podstawowy 2-litrowy diesel – w tym wypadku otrzymujemy napęd na przednią oś i manualną skrzynię biegów do wyboru.

Q3

Audi Q3 Sportback trafi do salonów jesienią tego roku i będzie rywalizowało z BMW X2, Mercedesem GLA i Mazdą CX-30. Czy powtórzy sukces klasycznego modelu Q3, który w zeszłym roku sprzedał się w liczbie prawie 170 000 sztuk, przekonamy się pod koniec 2020 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze