Twój blog motoryzacyjny

8 faktów na temat nowej Corvette C8 Stingray

Emocje po premierze nowego Chevroleta Corvette trochę już opadły. Możemy więc rzucić okiem na jej najważniejsze cechy.

Silnik umieszczony centralnie

Corvette

Po raz pierwszy silnik znalazł się za plecami kierowcy. Taki układ pozytywnie wpływa na rozkład masy i zachowanie auta w zakrętach.

Za napęd odpowiada nadal V8 o pojemności 6,2 l (z suchą miską olejową)

Jednostka generuje aż 502 KM i 639 NM z pakietem Z51 performance. Obejmuje on ulepszony układ chłodzenia, większe hamulce i głośniejszy układ wydechowy.

Entuzjaści manualnej przekładni będą zawiedzeni

Corvette

Corvette występuje wyłącznie z 8-stopniową automatyczną przekładnią dwusprzęgłową, która dostarcza moc na tylne koła.

Sprint do setki zajmie niecałe 3 s

Producent zapewnia również, że Corvette zyska lepsze czasy na torze. To zasługa niższego środka ciężkości.

Ma lekką i zwartą konstrukcję

Corvette

Zastosowanie włókna węglowego i aluminium w budowie Corvette sprawiło, że jego masa wynosi zaledwie 1530 kg.

Wszechstronność to jej drugie imię

Corvette

Nowa Corvette ma wyróżniać się niespotykanym wcześniej komfortem w codziennej jeździe. Ciekawostką jest adaptacyjne zawieszenie wraz z systemem podnoszącym przednią oś (o 40 mm) podczas przejeżdżania przez progi zwalniające. Dzięki połączeniu z nawigacją w pamięci zostanie zapisanych do 1000 takich miejsc. Przy ich ponownym pokonywaniu zadziała automatyka systemu.

Wnętrze skoncentrowane jest na kierowcy

Corvette

Może się w nim poczuć jak w kokpicie myśliwca. Przed oczami ma cyfrowy wyświetlacz, a tuż po prawej ręce dotykowy ekran multimediów. Od pasażera oddziela go bardzo szeroki tunel, co jasno pokazuje, kto tu zarządza. Ciekawe, jak w praktyce będzie przebiegała obsługa kilkunastu przycisków na wąskim panelu od strony pasażera.

Cena wydaje się być bardzo okazyjna

Corvette

W bazowej wersji Corvette Stingray w USA będzie startować od ok. 60 000 dolarów. W przeliczeniu na złotówki wychodzi ok. 228 000 zł. To suma, która nie zabija marzeń o posiadaniu bardzo szybkiego i wydajnego sportowego auta.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze