Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Pierwsza elektryczna Cupra jeszcze w tym roku

Cupra szykuje debiut w pełni elektrycznego modelu, który będzie łączył cechy sportowego coupe z nadwoziem crossovera. Poznamy go w wersji koncepcyjnej podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Cupra jako niezależna od Seata marka istnieje oficjalnie od 2018 roku

Koncentruje się na wysokich osiągach i sportowym charakterze. Pierwszym pojazdem w portfolio jest dostępna od ponad 6 miesięcy w sprzedaży Cupra Ateca. Na tegorocznych targach w Genewie swoją małą premierę miał dynamiczny crossover o nazwie Formentor, który ma szansę pojawić się na drodze już w przyszłym roku. Ale to nie koniec, bo hiszpański producent wypuścił właśnie teaser z kolejnym nowym modelem.

Cupra

Będzie miał napęd elektryczny, choć poza tym niewiele jeszcze wiadomo

Z udostępnionych materiałów wyłania się smukła sylwetka crossovera o wyważonych proporcjach i z charakterystycznymi tylnymi światłami oraz podświetlonym znaczkiem Cupry. W oczy rzuca się jeszcze dyfuzor, który zastępuje zbędny w elektrykach układ wydechowy. Oprócz walorów czysto estetycznych ma on przede wszystkim poprawiać aerodynamikę i wpływać na sportowe właściwości jezdne auta.

Cupra

I to w zasadzie wszystko na tę chwilę

Więcej szczegółów poznamy w najbliższych tygodniach, a w pełnej krasie auto zadebiutuje we wrześniu we Frankfurcie. Hiszpanie zagrali trochę na nosie oczekującym na nowego Leona w specyfikacji Cupra. Nie jest jednak wykluczone, że ich cierpliwość zostanie nagrodzona i Leon z drapieżnym znaczkiem na grillu wkrótce zadebiutuje. Na pewno możemy spodziewać się kolejnych ukierunkowanych na osiągi i wydajność modeli Cupry w ofercie. Wstępnie mówi się o siedmiu takich pojazdach do 2020 roku. Czasu więc nie pozostało wcale tak dużo.

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze