Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #92

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o elektrycznym Porsche Taycan oraz nowej Corvette, która wejdzie do produkcji jeszcze w tym roku.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


730

Taycan

Premiera Porsche Taycan nastąpi we wrześniu podczas targów we Frankfurcie, ale wiemy już o tym aucie całkiem sporo. Nowe informacje ujawnił Car Magazine. Elektryczny sedan Porsche będzie dostępny w kilku konfiguracjach. Najciekawiej zapowiada się wariant Turbo S z napędem na cztery koła i mocą 730 KM. Jego przyspieszenie do setki wynosi 3,2 s, co jest nieco słabszym wynikiem od Tesli Modelu S P100D. Producent zapewnia, że kierowcy mogą wykonać dziesięć takich sprintów bez spadku wydajności oraz bez ryzyka przegrzania baterii. Choć wtedy zapewne trzeba się będzie liczyć z mniejszym zasięgiem, który przewidziano na ok. 515 kilometrów.

Jeśli chodzi o bazowe Porsche Taycan, cennik otworzy wersja z bateriami o pojemności 80 kWh w dwóch wariantach mocy 326 i 381 KM.

101 900

Mazda CX-30

Od takie sumy można rozpocząć przygodę z Mazdą CX-30, która wjeżdża do salonów. Japoński crossover, plasowany między CX-3 a CX-5, w bazowej wersji Kai skrywa pod maską silnik 2.0 122 KM (Skyactiv-G) i ma manualną skrzynię biegów. Za automatyczną przekładnię trzeba dopłacić 8000 zł. Mocniejsza odmiana CX-30 – 2.0 180 KM (Skyactiv-X) w wersji Kanjo kosztuje od 120 900 zł. Dopłata za automat wynosi tyle samo, co w słabszej odmianie. Miłośnicy diesli pozostaną niepocieszeni – w naszym kraju nie ma ich w ofercie.

2

Klasa X

Mercedes Klasy X cieszy się krótkim stażem na rynku, bo zaledwie dwuletnim. Luksusowy pickup premium kiepsko się jednak sprzedaje i wszystko wskazuje na to, że nie doczeka się kolejnej generacji. Jego cena okazała się za wysoka na tle konkurencji, szczególnie że pojazd wykorzystuje konstrukcję tańszego Nissana Navary, praktycznie niewiele się od niego różniąc. W Polsce startuje od 220 000 zł – tyle trzeba zapłacić za model X 350 d 4Matic zgodnie z konfiguratorem. Nissan Navara w dieslu zaczyna się od 135 000 zł.

60 000

Corvette

Corvette C8 Stingray to najnowsza nowość od Chevroleta. Wyróżnia się centralnie umieszczonym silnikiem (tuż za plecami kierowcy) i jak twierdzi producent – niespotykanym wcześniej komfortem. Wolnossąca jednostka V8 o pojemności 6,2 l (ok. 500 KM) współpracuje z automatyczną, dwusprzęgłową 8-biegową przekładnią. Napęd przekazywany jest na tylne koła. W USA cena podstawowego modelu ma nie przekraczać 60 000 dolarów (ok. 227 000 zł). Szykuje się prawdziwy hit!

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze