Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Mercedes Klasy X może wypaść z produkcji

Oczekiwania wobec pierwszego pickupa Mercedesa były ogromne. Jego dobrze przyjęty debiut wróżył niezłą sprzedaż, szczególnie że gamę silnikową rozszerzono wkrótce o V6, a w planach była też wersja z V8. Najnowsze doniesienia mówią jednak co innego. Niemiecki producent rozważa wycofanie luksusowego pickupa z produkcji.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Mercedes Klasy X trafił na rynek jako luksusowa propozycja dla… tak naprawdę do końca nie wiadomo kogo

pickup Mercedesa

Budowlańcy mają przecież Nissana Navarę, na którym swoją drogą Mercedes Klasy X mocno bazuje. Jest sprawdzony w boju i znacznie tańszy od niemieckiej konkurencji. Niczego też nie udaje. Farmerzy na wsi raczej też nie stanowili grupy docelowej – szybko wyznali się na zbyt dużym pokrewieństwie Klasy X do wspomnianej Navary. I na delikatne stylistyczne zmiany nadwozia oraz ładniejsze wnętrze nie dali się nabrać.

Biznesmeni z dużych miast, którzy raz w tygodniu lubią wyskoczyć na działeczkę, mając poczucie, że cały czas obcują z marką premium? To chyba zbyt wąska nisza, by tylko do niej się ograniczać. Po dwóch latach od premiery wynika jasno, że Mercedes ze swoją propozycją lifestylowego pickupa w ofercie rozminął się znacznie z oczekiwaniami potencjalnych nabywców. Marketingowcy dali plamę na całej linii.

Klasa X

Teraz Daimler stara się obniżyć koszty i zoptymalizować swoje działania, a pierwszą ofiarą cięć może zostać właśnie pickup Mercedesa

W ubiegłym roku auto sprzedało się w Europie, Australii i RPA w łącznej liczbie 16 700 egzemplarzy. Był to wynik znacznie poniżej oczekiwań. Sprzedaż byłaby większa, gdyby Mercedes trafił na amerykański rynek, ale to jak wiemy nie nastąpiło.

Mercedes Klasa X

Niepewność współpracy Daimlera z Renault-Nissan Alliance również może odgrywać istotną rolę w przy podjęciu ostatecznej decyzji o zaprzestaniu produkcji.

Jeśli tak się stanie, chyba niewielu będzie płakać po Mercedesie Klasy X.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze