Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

BMW M5 Competition w służbie australijskiej policji

Może i Zjednoczone Emiraty Arabskie słyną z najbardziej egzotycznej floty policyjnych aut na świecie – z Porsche 918 Spyder i Bugatti Veyron na czele, ale i Australia nie ma się czego wstydzić pod tym względem. Od lipca tego roku policjanci ze stanu Wiktoria mają do dyspozycji bardzo mocne BMW M5 w specyfikacji Competition.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


To zdecydowanie najszybszy policyjny radiowóz na kontynencie australijskim

Australijska policja użytkuje na co dzień BMW serii 5 w dieslu (530d). Na ich tle M5 Competition jest prawdziwym klejnotem.

BMW M5

Ucieczka przed takim pojazdem może okazać się piekielnie trudna. Pod maską sedana pracuje podwójnie turbodoładowaną jednostkę V8 o pojemności 4,4 l. Kierowca ma do dyspozycji aż 625 KM i 750 Nm momentu obrotowego, który jest dostępny w szerokim zakresie obrotów od 1800 do 5800. Do tego napęd na 4 koła M xDrive, 8-biegowa automatyczna przekładnia BMW M Steptronic i aktywny mechanizm różnicowy. W efekcie M5 Competition przyspiesza do setki w czasie 3,3 s, a do 200 km/h w 10,7 s. Prędkość maksymalna sięga aż 305 km/h.

Już sam wygląd BMW M5 Competition budzi respekt

BMW M5

Auto oklejono w jaskrawe policyjne barwy i wyposażono w charakterystycznego koguta na dachu, dzięki czemu jest jeszcze lepiej zauważalne. Australijska policja będzie patrolować nim lokalne drogi przez okres 12 miesięcy. Na taki czas bowiem pojazd został wypożyczony od dilera BMW.

A jak jest w Polsce?

Radiowozem M5 Competition co prawda nie możemy się pochwalić, ale to nie znaczy, że brakuje szybkich aut w policyjnej flocie. Miesiąc temu polska policja odebrała 51 sztuk oznakowanych radiowozów BMW serii 3 (G20), a także 31 egzemplarzy nieoznakowanych BMW serii 3 Gran Turismo (F34).

Od wielu miesięcy na drogach można też spotkać nieoznakowane BMW serii 3 xDrive o mocy 252 KM. Nie zapominajmy też o Kia Stinger, która nie dość, że oferuje znakomite osiągi (4,9 s do setki) w topowej odmianie GT z V6 turbo (366 KM), to jeszcze świetnie się prezentuje. Takie auto trafiło do drogówki w liczbie kilku sztuk.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze