Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Ruszyła produkcja Skody Kamiq

Skoda rozpoczęła budowę swojego trzeciego SUV-a, po modelach Kodiaq i Karoq. Kompaktowa Kamiq zjeżdża z taśmy w fabryce w Mlada Boleslav.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


100 milionów euro zainwestowanych w zakład produkcyjny

Tak wielka suma była potrzebna, by przygotować linię produkcyjną dla nowej architektury MQB27 oraz dokonać odpowiednich zmian w lakierni, nadwoziowni i montażowni. W rezultacie z taśmy każdego dnia będzie zjeżdżać 400 sztuk Kamiqa.

Skoda Kamiq jest mniejsza od Karoqa i Kodiaqa

Kamiq

Ma dokładnie 4241 mm długości, 1793 mm szerokości i 1531 mm wysokości. Łączy więc w sobie zalety małego SUV-a (czyta: większy prześwit i wyżej się siedzi) ze zwinnością kompaktowego auta. Pojemność bagażnika wynosi 400 l, a po rozłożeniu siedzeń przestrzeń wzrasta do 1395 l.

Stylistyka auta nie jest szczególnie emocjonująca

Kamiq

Nie zaskakuje fakt, że Kamiq czerpie z designu większych braci – Kodiaqa i Karoqa. Auto cechuje się przyzwoitymi proporcjami i to w zasadzie tyle, co można o jego wyglądzie powiedzieć. Jeśli komuś zależeć będzie na lepszej prezencji Kamiqa, będzie musiał zainwestować w opcjonalne 18-calowe felgi i światła full LED z dynamicznymi kierunkowskazami (na wzór tych z Audi).

Silniki

Skoda Kamiq

Podobnie jak T-Cross i Arona, Kamiq będzie oferowany wyłącznie z napędem na przednie koła.

Gama silnikowa składa się z 3 jednostek TSI, wśród których podstawowym silnikiem jest 3-cylindrowe 1.0 TSI o mocy 95 KM. Połączono go z manualną 5-biegową przekładnią. Wyżej w hierarchii stoi ten sam motor, ale z większą liczbą koni – 115. Ofertę jednostek benzynowych zamyka 150-konne 1.5 TSI. W drugi i trzecim wypadku dostaniemy 6-biegową skrzynię manualną lub możliwość zaznaczenia w opcjach 7-stopniowego automatu.

Jeśli chodzi o diesle, wybór ogranicza się tylko do 1.6 TDI o mocy 115 KM. Z czasem w ofercie znajdzie się jeszcze wariant z instalacją CNG. To 1.0 G-Tec o mocy 90 KM, dostępny z manualną skrzynią.

Jaka cena?

Cena Kamiqa w Polsce pozostaje jeszcze nieznana. Bliźniacze Volkswagen T-Cross i Seat Arona kosztują w bazowych wersjach odpowiednio 69 790 i 67 700 zł, co można traktować jako punkt odniesienia dla ceny Skody.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze