Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #91

Zestawienie najciekawszych liczb tygodnia otwiera Aston Martin wraz z producentem nadwozi Zagato. Zapraszam.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


19

Aston Martin Zagato

Partnerstwo Astona Martina i Zagato sięga lat 50. Najnowszy projekt tych marek jest jednym z najciekawszych. To Aston Martin DBS GT Zagato, który powstanie w 19 egzemplarzach. Każdy z nich będzie sparowany z DB4 GT Zagato – kontynuacją oryginalnego klasyka. Nic dziwnego zatem, że ten dwupak wyceniono na 6 mln funtów. W tej cenie mieści się brak tylnej szyby w DBS GT Zagato. Zamiast niej nabywca dostanie solidny kawał włókna węglowego i kamerę rejestrującą obraz z tyłu, połączoną z cyfrowym lusterkiem wstecznym. Produkcja ruszy w najbliższych miesiącach.

6000

EXP 100 GT

Bentley zaszalał i na swoje setne urodziny przygotował niezwykłego Grand Tourera – EXP 100 GT. Koncept jest świetlaną wizją przyszłość motoryzacji dla najbogatszych klientów. Jest tutaj wszystko, co kojarzy się z majestatycznością i luksusem – od wielkości samego pojazdu (5,8 m długości!), poprzez szalone wnętrze z brytyjską wełną i drewnem sprzed 5000 lat, na grillu składającym się z 6000 diod kończąc. Bentley podaje nawet datę, kiedy podobnego rodzaju pojazd może pojawić się na drodze – to rok 2035. Ponieważ to jednak przede wszystkim urodzinowy koncept, należy podejść do tej informacji z odpowiednim dystansem.

900

Lancia Delta S4 jest jedną z najbardziej ekstremalnych rajdówek słynnej Grupy B. Samochód waży jedynie 900 kg i przy 500-konnym silniku wyposażonym w kompresor i turbo staje się niezwykle trudnym pojazdem do opanowania na bardzo krętej trasie. Okazuje się, że i na względnie prostym torze maszyna może przysporzyć kierowcy wiele problemów. Taka sytuacja zdarzyła się podczas corocznego wjazdu na górę w trakcie trwania Festiwalu Prędkości w Goodwood. Prowadzący Lancię stracił panowanie nad autem i uderzył w belę siana. Na szczęście dla kierowcy – skończyło się tylko na siniakach. Lekkie nadwozie z włókna szklanego i kevlaru zostało jednak poważnie uszkodzone.

40 000

Elektryczne Mini

Elektryczne Mini Cooper SE przyciąga ogromną uwagę. Jak donosi BMW Group, ponad 40 000 osób wyraziło wstępne zainteresowanie zakupem elektryka, który w salonach zadebiutuje w listopadzie tego roku. Na początku będzie dostępny w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Szwecji i Norwegii.

Z zewnątrz auto niewiele się różni od spalinowego Mini. Z tyłu zniknęły końcówki układu wydechowego, z kolei z przodu na grillu pojawił się pasek w limonkowym kolorze. Jego elektryczny motor dostarcza 184 KM, a bateria o pojemności 32,6 kWh umożliwia pokonanie ok. 230 km na jednym ładowaniu.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze