Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Bentley EXP 100 GT – wizja roku 2035

Bentley świętuje setne urodziny na bogato. Zamiast nostalgicznie wspominać przeszłość, spogląda w przyszłość. W siedzibie firmy w Crewe był szampan i koncepcyjny Bentley EXP 100 GT.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Grand Tourer Bentleya oszałamia z każdej strony

Przede wszystkim jest ogromny. Mierzy 5,8 m długości i jest szeroki na 2,4 m. Swoje też waży. Pomimo karoserii wykonanej z aluminium i włókna węglowego jego masa przewyższa 1900 kg.

EXP 100 GT

Potężna kratka z przodu przebija rozmiarami tę z BMW serii 7. Przedzielona miedzianym paskiem, składa się z 6000 diod LED. Okrągłe światła nałożone na grilla wraz z figurką „Flying B” zapalają się, gdy kierowca zbliża się do pojazdu.

Detali z miedzi jest więcej

Bentley EXP 100 GT

Znajdziemy ją w obramowaniach okien, czy w grubych szprychach aerodynamicznych kół. Dach wykończono srebrem, a w jego opadającej linii można doszukać się inspiracji klasycznym modelem Bentleya – R Type Continental. Mi przypomina trochę tylny ogon McLarena Speedtail.

Majestatyczne nadwozie skrywa elektryczny układ napędowy

EXP 100 GT

4 silniki elektryczne o łącznej mocy ok. 1340 KM i momencie obrotowym sięgającym 1500 NM gwarantują przyspieszenie do setki w 2,5 s i prędkość maksymalną 300 km/h. Przy tak ogromnej mocy koncept odznacza się zasięgiem 700 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatorów. Bentley zapewnia, że ich napełnienie do poziomu 80% dzięki szybkiej ładowarce zajmie zaledwie 15 minut.

W przyszłości samodzielne prowadzenie Bentleya będzie opcjonalne

EXP 100 GT

Kierowcę wesprze sztuczna inteligencja, która przejmie stery, gdy ten uzna, że chce odpocząć. Razem z dwójką pasażerów (możliwa jest też konfiguracja kabiny dla 4 osób) będzie mógł zrelaksować się na wyprofilowanych skórzanych siedzeniach, odizolowany od świata zewnętrznego (tryb Cocoon), w otoczeniu naturalnych materiałów, brytyjskiej wełny i drewnianych wstawek. Kiedy jednak zapragnie poczuć się znowu pełnoprawnym kierowcą, osobisty asystent na pokładzie spotęguje doznania, poprzez dostarczenie do wnętrza wyostrzonych dźwięków z zewnątrz (tryb Enhance).

„EXP 100 GT reprezentuje rodzaj samochodów, które chcemy produkować w przyszłości” – powiedział Stefan Sielaff, szef działu design Bentleya

Oczywiście, w obecnej formie Bentley EXP 100 GT nie ma najmniejszych szans na powstanie. Odważny koncept, o którym mówi się w kontekście 2035 roku, posłuży raczej jako inspiracja dla rozwoju stylistyki i technologii przyszłych pojazdów Bentleya.

 

Zdjęcia: roadandtrack.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze