Twój blog motoryzacyjny

BMW X7 jako pickup

Konwersji 7-osobowego luksusowego BMW X7 xDrive40i w 5-osobowego pickupa dokonali stażyści bawarskiej firmy we współpracy z działem Concept Vehicle Construction. Zajęło im to 10 miesięcy.

Tak z reguły wygląda przykład renderingu

Ale nie tym razem. To prawdziwy pojazd zaprojektowany i zbudowany przez grupę kilkunastu stażystów BMW. Potężnych rozmiarów SUV BMW X7 miał trafić na złom, bo był to egzemplarz przedprodukcyjny, używany wyłącznie do testów. Praktykanci dali mu drugie życie, a przy podejmowaniu decyzji i podczas samej realizacji dysponowali podobno wolną ręką.

Pickup jest funkcjonalny i podobno można nim poruszać się legalnie po drodze

Jest dłuższy o 10 cm od SUV-a i lżejszy o ok. 200 kg, dzięki zastosowaniu włókna węglowego. Pakę wykończono delikatnym tekowym drewnem, które można znaleźć w niektórych modelach Rolls-Royce’a.

Przestrzeń załadunkowa mierzy dokładnie 2 metry przy otwartej klapie, co nie jest jakimś rewelacyjnym wynikiem, ale wystarczy, by pomieścić np. motocykl.

Swoją drogą, jednoślad stanowi istotny element wystawowy całego projektu

To BMW F 850 GS.

Z rozbijaniem świnki skarbonki trzeba się jednak wstrzymać

Pickup BMW X7 nie doczeka się seryjnej produkcji. Przynajmniej na razie nie ma takich planów. Od początku zakładano tylko jeden koncepcyjny egzemplarz do celów pokazowych.

Trochę szkoda, bo wygląda lepiej od Mercedesa Klasy X

Od Hondy Civic Type R w wersji pickup również ciekawiej się prezentuje.

Na żywo przed większą publicznością oryginalne BMW X7 z paką zadebiutowało podczas motocyklowej imprezy BMW Motorrad Days w miniony weekend.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze