Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #90

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o SUV-ie Lamborghini Urus, który okazał się wielkim sukcesem włoskiej manufaktury. Zapraszam.

2693

Urus

Lamborghini Urus w cenie ok. 390 000 dolarów sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. W pierwszych 6 miesiącach 2019 roku odnotowano sprzedaż 2693 egzemplarzy tego szybkiego SUV-a. Stanowi to 59% całkowitej sprzedaży, która wyniosła w tym okresie 4554 auta. A to z kolei oznacza, że Lamborghini niemal podwoiło sprzedaż, porównując statystyki z zeszłego roku.

Wydaje się, że Urus trafił w gusta całkowicie nowej grupy klientów. Prezes Lamborghini, Stefano Domenicali, przyznał, że ok. 70% nabywców Urusa odwiedza włoski salon po raz pierwszy. Największą popularnością SUV cieszy się w Stanach Zjednoczonych, a na kolejnych miejscach znajdują się Chiny, Wielka Brytania, Japonia i Niemcy.

A jak jest w kraju nad Wisłą? Z szybkiego researchu w Internecie wynika, iż tylko do połowy maja 2018 roku z salonu w Warszawie wyjechało 35 Urusów. Ta liczba jednak na dzień dzisiejszy z pewnością jest dużo wyższa.

270

Mercedes

Świat potrzebuje szybkich hothatchy, a Mercedes A45 S AMG jest odpowiedzią na potrzeby świata. Debiutujący podczas Goodwood Festival of Speed niemiecki sportowiec skrywa pod maską 2-litrową jednostkę o mocy 421 KM i 500 Nm. Współpracująca z nim 8-biegowa dwusprzęgłowa automatyczna przekładnia i napęd na 4 koła 4Matic+ zapewniają sprint do setki w 3,9 s i prędkość maksymalną 270 km/h – o ile nabywca zdecyduje się wcześniej wykupić specjalny pakiet odblokowujący. Torowa zabawka powinna przypaść szczególnie do gustu miłośnikom jazdy bokiem, możliwej dzięki trybowi Drift.

Mercedes

Nowemu Mercedesowi A45S AMG (można też będzie kupić wersję słabszą, bez S) towarzyszy premiera kompaktowego modelu CLA 45S AMG z tym samym silnikiem.

536

Captur

Zadebiutował odświeżony Renault Captur. Druga generacja z zewnątrz niewiele się różni od poprzednika, ale producent przyznaje, iż do jej budowy użyto aż 85% nowych części i komponentów. Potencjalni nabywcy na pewno docenią bagażnik, który urósł i teraz pomieści 536 litrów. Więcej o francuskim crossoverze tutaj.

 

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze