Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

BMW X6 w nowej odsłonie ma nerki, które świecą

Czy są tu miłośnicy dużych niemieckich SUV-ów? Nowe BMW X6 po wizycie na siłowni u personalnego trenera prezentuje się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, co nie znaczy, że jest mniej kontrowersyjne.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Mastodont BMW nadal będzie się rzucał w oczy na drodze swoimi gabarytami, choć tym razem mam wrażenie, iż negatywna energia oceniających skumuluje się na jego tylnej części i światłach.

X6

Jeszcze większe wymiary

BMW X6

Poza tym nowa X6 jest dłuższa i szersza od modelu, który zastępuje (odpowiednio o 26 i 15 mm). Ma też większy rozstaw osi (plus 42 mm). Potężną sylwetkę optycznie pomniejsza trochę obniżona linia dachu (o 6 mm), która agresywnie opada od słupka B.

Bagażnik pomieści 580 l

Przestrzeń tę można zwiększyć do 1530 l, gdy złożymy tylne siedzenia.

Podświetlane nerki

X6

Grill nie jest tak gargantuiczny, jak w limuzynie serii 7, zyskał za to podświetlaną funkcję, która uaktywnia się, gdy kierowca otwiera lub zamyka auto. Na szczęście można ją całkowicie wyłączyć.

Komfortem nie odstaje od X5

X6

Na wyposażeniu bazowym SUV-a znajdziemy skórzane wykończenie wnętrza, czterostrefową klimatyzację, 19-calowe felgi ze stopów lekkich, czy sportową kierownicę. Adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne posiada funkcję poziomowania wysokości auta o 80 mm. Na liście opcji widnieją reflektory laserowe o zasięgu 500 metrów w nocy.

Silniki

Wybór wymarzonego X6 można rozpocząć od bazowego xDrive 30d z 6-cylindrowym dieslem o mocy 265 KM (620 Nm). Alternatywą po stronie benzyny jest xDrive 40i Sport z 6-cylindrową jednostką o mocy 340 KM i 450 Nm.

X6

W ofercie jest jeszcze topowy diesel, który ma 400 KM (M50d) oraz napędzany 4,4-litrową jednostką benzynową V8 – model M50i. Ten drugi rozpędza się do setki w 4,1 s. Szybko, a to dopiero forpoczta X6 w pełnej wersji M.

Modele M50d i M50i wyróżniają się większymi 21-calowymi obręczami i układem hamulcowym i wydechowym M Sport. Z kolei uaktualnienie do specyfikacji M Performance gwarantuje 22-calowe felgi, elektrycznie sterowaną blokadę tylnego mechanizmu różnicowego i zawieszenie M.

Wszystkie wersje standardowo wyposażone są w napęd na cztery koła xDrive i 8-stopniową automatyczną przekładnię Steptronic.

BMW X6

BMW X6 trafi do sprzedaży w listopadzie tego roku.

 

Zdjęcia: BMW


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze