Twój blog motoryzacyjny

Bentley Continental GT ustanowił rekord Pikes Peak

Bentley uzależnił się od rekordów. W zeszłym roku wystawiona przez brytyjskiego producenta Bentayga zanotowała na Pikes Peak najlepszy czas przejazdu w kategorii SUV-ów, a w tym roku Continental GT ustanowił nowy rekord dla aut produkcyjnych.

Kto, jak nie Rhys Millen

Continental GT

O kierowcy z Nowej Zelandii można powiedzieć, że ma doktorat z szybkiej jazdy po górskich drogach, a Pikes Pike zna lepiej niż własną kieszeń. Nie od parady nosi przydomek „król Góry”. Do niego należy rekord trasy wspomnianym Bentleyem Bentaygą, a w przeszłości ustanawiał rekordy w kategorii pojazdów elektrycznych. W tym roku usiadł za kierownicą Bentleya Continentala GT.

156 zakrętów w niewiele ponad 10 minut

Bentley Continental GT na Pikes Peak

Bentley Continental GT w pełni wykorzystał atut napędu na 4 koła na mokrym asfalcie. Millen przekroczył linię mety, notując rewelacyjny czas 10 minut i 18,488 s i bijąc poprzedni rekord o 8,4 s. Wynik jest tym bardziej okazały, iż warunki na trasie nie należały do najlepszych.

„Przybyliśmy tu z jasnym celem, którym było ustanowienie rekordu trasy dla produkcyjnego auta” – powiedział Millen po rekordowym przejeździe

Wyścig Pikes Peak swoją tradycją sięga 1916 roku

Bentley Continental GT

Kierowcy mają do pokonania trasę o długości prawie 20 kilometrów, składającą się ze 156 zakrętów. Wyścig zaczyna się na wysokości 2835 m n.p.m, a kończy 1440 metrów wyżej. Dlatego też nazywany jest „wyścigiem do chmur”.

Świętowanie rekordu Millena odbyło się w cieniu wielkiej tragedii

W klasyfikacji motocyklistów na Pikes Peak po raz piąty w karierze (czterokrotnie zwyciężając) wspinał się Carlin Dunne. Niestety, tuż przed metą na skutek nierówności stracił panowanie nad maszyną i uderzył w przydrożne skały. To tragiczne wydarzenie pokazuje tylko, jak wiele niebezpieczeństw skrywa kręta trasa w Colorado Springs. Każdego roku jednak nie brakuje śmiałków, którzy za główny cel obierają sobie pokonanie jej w jak najlepszym czasie.

 

Zdjęcie: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze