Twój blog motoryzacyjny

Citroen C4 Cactus idzie w odstawkę

Nietuzinkowy crossover wyróżniający się wyglądem i bąbelkowymi panelami po bokach nie będzie dłużej produkowany. Taka decyzja zapadła w głównej siedzibie Citroena.

Citroen C4 Cactus zadebiutował w 2014 roku w Genewie

Citroen C4 Cactus

Budząc zaciekawienie na całym świecie specyficzną stylizacją i panelami nadwozia o nazwie Airbump. Klienci zaczęli szturmować salony, a sprzedaż w pierwszym roku sięgnęła blisko 70 000 sztuk. W kolejnych latach już nie było tak różowo, ale Cactus nadal się podobał i miał swoich licznych i wiernych fanów.

W 2018 w Citroenie uznali, że czas na zmiany, czyli lifting

Od swojej premiery Citroen Cactus sprzedał się w 270 000 egzemplarzach i można było ogłosić sukces. Niemniej jednak sprzedaż najnowszego modelu C3 tylko w pierwszych 12 miesiącach osiągnęła poziom 300 000. Lifting Cactusa wydawał się więc konieczny.

Nowy Cactus stacił stylistycznego pazura

Cactus po lifcie

W drugiej odsłonie producent postawił na większy komfort dzięki zawieszeniu z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi, a sam wygląd pojazdu mocno stonował. Znak rozpoznawczy, czyli słynne airbumpy drastycznie zmalały do wąskiego pasa w dolnych częściach drzwi. Po zmianach Cactus, co prawda, zyskał wiele pozytywnych ocen dotyczących właściwości jezdnych, ale towarzyszyło im równie wiele niepochlebnych opinii w kwestii nowego designu.

Pojazd dojrzał, spoważniał i stał się mainstreamem

C4 Cactus

Z niszowego produktu zamienił się w produkt nijaki. Teraz oficjalnie odchodzi w niebyt. Koniec produkcji Citroena Cactusa oznacza pojawienie się w segmencie C nowego modelu, który będzie rywalizował na rynku z Golfem i Focusem. O tym, jak będzie wyglądał, przekonamy się najwcześniej za rok.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze