Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

BMW Vision M Next, czyli BMW spogląda w przyszłość

W niedalekiej przyszłości prawdopodobnie będziemy mogli wybierać pomiędzy samodzielnym prowadzeniem auta, a pełną autonomią. Najnowszy koncept BMW, który swój debiut miał w Monachium, idzie z duchem czasu i zapewnia nam taki wybór.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Na początek kilka słów o wyglądzie

Vision M Next

To nie model z gry komputerowej w skali 1 do 1, choć w sumie trochę tak wygląda. Pod względem stylistycznym BMW Vision M Next czerpie inspiracje z kultowego BMW E25 Turbo z lat 70. oraz hybrydowego modelu i8.

Klinowata sylwetka, unoszone do góry drzwi i oryginalna kolorystyka nadwozia zdecydowanie rzucają się w oczy. Nie można też przejść obojętnie wobec rozdwojonych schizofrenicznych nerek oraz tylnej szyby z trzema żeberkami, która przypomina gigantyczną tarkę do warzyw.

Koncept Vision M Next

Majstersztykiem według mnie są jednak tylne światła o bardzo ciekawym kształcie. Wykonane z włókna węglowego wykorzystują nową technologię o nazwie Laser Wire.

Ach, to wnętrze

Nie pierwszy raz spotykam się konceptem, w którym rolę kierownicy pełni wolant/ster rodem ze statku kosmicznego. Być może nie da się w tej materii już nic bardziej futurystycznego wymyślić. Podobnie jak z ekranami, których w kokpicie nie brakuje. Poza tym jest sporo niezagospodarowanej przestrzeni.

Vision M Next

Kierowca siedzi dość nisko na fotelu zintegrowanym z podwoziem, sterując większością funkcji za pomocą głosu.

Koncept jest hybrydą

BMW postawiło na układ hybrydowy, wykorzystujący 4-cylindrową jednostkę benzynową oraz dwa silniki elektryczne. Sumaryczna moc zestawu podobno sięga 600 KM. Przekłada się to na osiągi – przyspieszenie do setki w 3 s i prędkość maksymalną 300 km/h.

Vision M Next

Producent zwraca szczególną uwagę na zasięg w trybie elektrycznym, który wynosi 100 km. To duży krok naprzód w stosunku do modelu i8 (zaledwie 29 km zasięgu na prądzie).

EASE i BOOST

Koncepcyjne BMW Vision M Next

BMW Vision M Next posiada dwa tryby podróżowania, które odzwierciedlają podejście do zmieniającej się powoli motoryzacyjnej rzeczywistości. Pierwszy sprowadza się do komputera i autonomicznej funkcji, bez udziału właściciela. Drugi, jak można się domyślić, wyraża coś, co dla BMW wciąż wydaje się ważne – radość z jazdy i pełną kontrolę nad samochodem.

A najciekawsze jest to, że BMW Vision M Next ma dużą szansę na wejście do produkcji. Jest tylko jeden warunek – muszą znaleźć się chętni do jego zakupu.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze