Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Aston Martin Valhalla nowym autem Jamesa Bonda

Brytyjski producent potwierdził, że głównym pojazdem w nowym filmie o agencie 007 będzie Aston Martin Valhalla.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


25. film z serii o Jamesie Bondzie nie ma co prawda jeszcze nazwy, ale wiadomo, że zadebiutuje w kwietniu 2020 roku

Valhalla

Rok później do sprzedaży powinno trafić hiperauto Astona Martina, które przyjęło nazwę Valhalla. W nordyckiej mitologii oznacza to krainę wiecznego szczęścia, w której przebywają polegli w chwale wojownicy. Pojazd po raz pierwszy publicznie pojawił się na tegorocznym salonie samochodowym w Genewie pod kryptonimem RB-003.

„Jeśli Valkyrie jest najlepsza z najlepszych, to Valhalla jest najlepsza za milion funtów” – powiedział szef projektu, Marek Reichman

To drugie auto, po wspomnianym modelu Valkyrie, opracowane wspólnie przez Astona Martina i Red Bulla. Nie jest może tak ekstremalne pod względem aerodynamiki, niemniej jednak aktywne zawieszenie i zastosowane systemy elektroniczne na pokładzie mają sprawić, że będzie wyróżniającym się pojazdem w swojej klasie – zarówno na drodze, jak i na torze wyścigowym.

Valhalla jest hybrydą

Aston Martin Valhalla

Wykorzystuje nowy silnik V6 z doładowaniem oraz jednostkę elektryczną. 1000 KM, które łącznie generuje układ, trafia na cztery koła za sprawą 8-stopniowej automatycznej przekładni inspirowanej Formułą 1.

Auto bazuje na karbonowej wanience i ma karoserię z włókna węglowego, przez co jego masa nie przekracza 1350 kg. Rywal dla Ferrari SF90 Stradale przyspiesza do setki w 2,5 s i może mknąć z prędkością 350 km/h.

Kokpit zbudowano wokół kierowcy

Valhalla

Wszystkie najważniejsze przyrządy sterujące są na linii oczu kierowcy. Zamiast tradycyjnego zestawu instrumentów jest mały ekran na desce rozdzielczej.

Cena Astona Martina Valhalla w USA przekroczy 1 100 000 dolarów. W Europie może być jeszcze drożej. Produkcja będzie limitowana do 500 egzemplarzy.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze