Twój blog motoryzacyjny

Kosiarka Hondy – Mean Mower – przyspiesza jak niejeden supercar

Honda przygotowała kolejny wariant swojej superszybkiej kosiarki. I sprawdziła ją na torze. Oto Mean Mower V2.

O Mean Mower zrobiło się głośno po raz pierwszy w 2014 roku, kiedy to Piers Ward z brytyjskiego Top Gear rozpędził się za jej sterami do blisko 188 km/h. Tak ustanowił rekord świata w nowej całkowicie szalonej kategorii.

Rekordem z 2014 roku Japończycy nie cieszyli się jednak zbyt długo

Zaledwie rok później wynik Mean Mower został pobity przez Austriaków. Kierowca z Norwegii, Pekka Lundefaret, rozpędził się austriacką kosiarką Viking T6 do 215 km/h. To podrażniło na dobre inżynierów Hondy, którzy rozpoczęli żmudną pracę udoskonalania swojej kosiarki. Z założeniem, że w normalnych warunkach będzie można nią kosić przydomowy trawnik. Kosiarka już w nowej odsłonie zadebiutowała podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood w zeszłym roku.

Mean Mower I wykorzystywała 1-litrową jednostkę o mocy 110 KM z Hondy VTR Firestorm

Mean Mower V2 nadal dysponuje 1-litrowym motorem, ale jej moc sięga 192 KM. Dawcą jednostki została Honda CBR 1000RR Fireblade SP. Japończycy twierdzą, że bez problemu osiąga 240 km/h, ale tym razem postanowili zmierzyć się z innym wyzwaniem – przyspieszeniem do 160 km/h.

Za kierownicą kosiarki usiadła Jess Hawkins, która w pierwszej próbie uzyskała czas 6,43 s. Drugie podejście okazało się szybsze – 6,12 s. Ostatecznie uśredniony wynik z dwóch przejazdów wyniósł 6,285 s i dał Hondzie tytuł „najszybciej przyspieszającej kosiarki na świecie”. Ciekawe, jaka będzie odpowiedź ze strony Austriaków.

 

Zdjęcie: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze