Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Mercedes GLB – nowy SUV ze Stuttgartu

Wygląda na kompaktowego SUV-a, choć do końca taki mały nie jest. Debiutuje Mercedes GLB, który zajmie miejsce w hierarchii pomiędzy modelami GLA i GLC. Co istotne, będzie dostępny z opcjonalnym trzecim rzędem siedzeń.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


SUV-y bez względu na rozmiar sprzedają się świetnie. Mercedes coś o tym wie – klasa GLC jest hitem sprzedażowym w Polsce. Nowy model GLB, który można w pewnym sensie przyrównać do minivana, również ma zadatki na sukces.

Wymiary

Mercedes GLB

Mercedes GLB wykorzystuje platformę klasy A, ale jego rozstaw osi jest większy o 100 mm. SUV mierzy 4634 mm długości, jest szeroki na 1834 mm i wysoki na 1658 mm. To oznacza, że jest krótszy od modelu GLC zaledwie o 22 mm. Jego praktyczność wynika z ukształtowania nadwozia z wysoko pociągniętą linią dachu i pudełkowatej kabiny.

Trzeci rząd siedzeń

GLB

Nabywca SUV-a może zdecydować się na zestaw dwóch pojedynczych foteli w trzecim rzędzie. Według Mercedesa mogą z nich korzystać osoby o wzroście do 168 cm, ale wiadomo, że jest to bardziej komfortowe rozwiązanie dla dzieci niż dorosłych. Szczególnie, że producent pomyślał o bezproblemowym montażu fotelików dziecięcych w systemie Isofix.

GLB

Bagażnik liczy 560 litrów, a po złożeniu tylnych foteli jego pojemność zwiększa się do 1755 litrów. Pasażerowie drugiego rzędu mogą również regulować fotele o kilkanaście centymetrów w przód, zyskując tym samym więcej wolnej przestrzeni załadunkowej.

Wnętrze

GLB

W Mercedesie GLB znajdziemy system informacyjno-rozrywkowy MBUX, który zadebiutował w nowej klasie A oraz dwa duże ekrany. Wszystkie zaawansowane systemy wspomagające jazdę pochodzą z klasy S. W konsekwencji w niektórych sytuacjach GLB staje się pojazdem częściowo autonomicznym.

Wśród wielu systemów bezpieczeństwa na pokładzie znalazły się m.in. aktywny system zmiany pasa, funkcja awaryjnego hamowania, asystent parkowania, czy kamera cofania. W opcjonalnych pakietach możemy zdecydować się na ulepszony system stereo Burmester, wyświetlacz HUD, nawigację, czy czujniki martwego pola.

Mercedes GLB

W ofercie silnikowej znajdziemy dwie jednostki benzynowe i dwa diesle

Najmniejszy silnik benzynowy ma pojemność 1,33 i cechuje się mocą 163 KM. Współpracuje z nim 7-stopniowa przekładnia dwusprzęgłowa, a napęd trafia na przednią oś. Alternatywą dla tej jednostki jest 2-litrowy motor o mocy 224 KM i 8-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa (GLB 250 4Matic).

Jeśli chodzi o jednostki wysokoprężne otrzymujemy 2-litrowy silnik w dwóch wariantach mocy: 150 i 190 KM (odpowiednio GLB 200d i 220d) i z napędem na 4 koła. W tym przypadku producent postawił na 8-stopniową automatyczną skrzynię.

GLB

Mercedesa GLB w salonach nie zobaczymy jednak tak prędko. Sprzedaż ma ruszyć dopiero pod koniec roku.

 

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze