Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #87

W najnowszym zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia nie brakuje bardzo szybkich aut. Zapraszam.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


15

Jaguar

Dział specjalny Jaguara – Special Vehicle Operation – stoi za powstaniem ekstremalnego modelu XE SV Project 8 z 5-litrowym V8 o mocy 600 KM. Auto odznacza się szalonymi osiągami (3,3 s do setki), ale pomieścić może jedynie 2 osoby, z racji zamontowanej klatki bezpieczeństwa. Mając ten fakt na uwadze, Brytyjczycy przygotowali bardziej subtelną wersję Touring, z czteromiejscową konfiguracją i bez tylnego skrzydła oraz krzykliwego malowania. Zainteresowani jego zakupem muszę się jednak spieszyć, bo przewidziano tylko 15 egzemplarzy.

40

elektryczny Volkswagen ID.R

Nowym rekordzistą toru Nurburgring w kategorii pojazdów z napędem elektrycznym został Volkswagen ID.R. Kierowany przez Romaina Dumasa bolid pokonał Północną Pętlę w czasie 6 minut i 5,3 s. Tym samym pobił dotychczasowy rekord Petera Dumbrecka w NIO EP9 o 40,5 s. Średnia prędkość przejazdu wyniosła 206,96 km/h.

Choć do najlepszego wyniku (5 minut i 19,5 s) zanotowanego na niemieckim torze przez Timo Bernharda w Porsche 919 Hybrid Evo wciąż jeszcze sporo brakuje, rezultat Volkswagena stanowi ogromny skok naprzód dla pojazdów elektrycznych. Przesunięta została kolejna granica możliwości technologicznych, którymi legitymują się auta na prąd.

124 900

Corsa-e

Tyle trzeba zapłacić za elektryczną Corsę. W tej cenie mieści się klimatyzacja, radio DAB, tempomat, system utrzymania na pasie ruchu, czy pokładowa ładowarka 7,2 kW. Koncern PSA, do którego Opel należy od 2017 roku, zdecydował się w pierwszej kolejności na wypuszczenie wariantu elektrycznego nowego modelu Corsa-e. Auto dysponuje silnikiem elektrycznym o mocy 136 KM i zestawem akumulatorów o pojemności 50 kWh. Na jednym ładowaniu można pokonać 330 km (według cyklu WLTP), co wydaje się wystarczającym wynikiem do miasta. Sprzedaż Corsy-e rusza na wiosnę 2020 roku.

625

BMW M8

Zadebiutowało BMW M8 i to od razu w wersji coupe i kabrio. Topowe BMW serii 8 napędza jednostka 4.4 V8 TwinTurbo o mocy 600 KM. Jeśli ktoś jednak uzna, że to za mało, remedium znajdzie w odmianie M8 Competition, którą również zaprezentowano. Jest mocniejsza o 25 KM i jeszcze bardziej ukierunkowana na sportowe doznania. Więcej o M8 tutaj.

 

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze