Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Elektryczne Mini coraz bliżej

Brytyjczycy przygotowują się do debiutu pierwszego w historii całkowicie elektrycznego Mini. Na razie prototyp siłuje się ze 150-tonowym Boeingiem 777F na lotnisku we Frankfurcie.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Mini kontra Boeing

Mini stawia na sprawdzony numer reklamowy

Krótki film jest początkiem działań promocyjnych elektrycznego Mini w „internetach”. Producent zamierza przedstawiać auto „w sposób ekscytujący i zabawny”, a pierwszym aktem jest wyczyn, który zawsze przykuwa uwagę – holowanie samolotu. W przeszłości robili to tacy producenci, jak Nissan, Volkswagen, czy Porsche. Przednionapędowe Mini na ich tle zdecydowanie się wyróżnia.

Co wiadomo o samym pojeździe?

Auto bazuje na 3-drzwiowej wersji Mini i prawdopodobnie nie będzie oferowane w wariancie 5-drzwiowym. Producent wykorzystuje technologię stosowaną w BMW i3, czyli elektryczne Mini ma ten sam pakiet baterii oraz elektryczny silnik generujący ok. 170 KM. Według nieoficjalnych informacji zasięg hot hatcha wyniesie 320 kilometrów. Dzięki szybkiej ładowarce DC naładujemy go jednak do poziomu 80% w 40 minut.

Premiera Mini na prąd zaplanowana została na wrześniowe targi motoryzacyjne we Frankfurcie, a produkcja w fabryce w Oksfordzie ma ruszyć 2 miesiące później.


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze